Tenisoví velikáni Andy Murray aj Novak Djokovič by radi štartovali na OH 2020 v Tokiu

Šport Tenis

20.11.2019 (Webnoviny.sk) – Brit Andy Murray aj Srb Novak Djokovič by chceli v lete 2020 štartovať na olympijských hrách v japonskom Tokiu. Potvrdili to v stredu v španielskom Madride po svojich singlových zápasoch v základných skupinách finálového turnaja Davisovho pohára.

„Veľmi rád by som sa predstavil v Tokiu,“ povedal Andy Murray a Novak Djokovič sa vyjadril, že olympijské hry sú u neho „veľmi vysoko v zozname prianí na budúci rok“.

Murray dvakrát zlatý

Andy Murray je dvojnásobný olympijský šampión a trojnásobný grandslamový víťaz. V januári 2019 podstúpil operáciu bedra a napriek tomu, že mu hrozil koniec kariéry, vrátil sa na súťažné dvorce a v októbri si pripísal aj jeden turnajový triumf.

„Vždy som veľmi rad reprezentoval svoju vlasť,“ poznamenal olympijský víťaz z Londýna 2012 aj Ria de Janeiro 2016. „Prajem si, aby som bol zdravý a moje telo bolo pripravené na záťaž,“ vyhlásil. Už skôr avizoval prianie štartovať na OH 2020 aj skúsený Švajčiar Roger Federer.

Djokovič má bronz

„Chcem zostať zdravý a reprezentovať Srbsko na olympijských hrách. V tomto roku som do svojho programu zaradil turnaj v Tokiu a vyhral som ho. Olympijské súťaže sa uskutočnia na rovnakých kurtoch, ktoré vyhovujú môjmu hernému štýlu,“ povedal v stredu 32-ročný Djokovič.

„Olympiáda je vždy niečo výnimočné. Je super byť raz za štyri roky súčasťou historického športového podujatia. Nikde inde nemáte šancu stretnúť sa s elitnými športovcami z celého sveta v rôznych odvetviach, môžete s nimi večerať a vymieňať si skúsenosti,“ dodal.

Olympijský turnaj je jediné tenisové podujatie, z ktorého Srb ešte nemá titul. Pod piatimi kruhmi však získal bronz na OH 2008 v čínskom Pekingu.

Viac k témam: OH 2020 Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisoví velikáni Andy Murray aj Novak Djokovič by radi štartovali na OH 2020 v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.