Svitko sa po poslednej etape Rely Dakar neumiestnil v najlepšej desiatke, Varga skončil štvrtý

MOTOR šport Šport

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa na 45. ročníku prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii umiestnil na konečnej 12. priečke. V nedeľňajšej záverečnej 14. etape podujatia dlhej 417 kilometrov prišiel do cieľa na na pobreží Perzského zálivu na 10. pozícii.

Víťazom sa stal Benavides

Víťazom medzi motocyklistami sa stal Argentínčan Kevin Benavides, za ktorým Svitko v celkovej klasifikácii zaostal o 1:50:42 h. Štyridsaťročný Žaškovčan zaznamenal identické konečné umiestnenie ako v minuloročnej edícii.

Varga na štvrtom mieste

Ďalší Slovák Juraj Varga skončil medzi jazdcami na štvorkolkách v nedeľňajšej etape na 4. mieste.

Rovnaká priečka mu patrí aj v konečnom poradí, s mankom 2:51:22 h na víťazného Francúza Alexandra Girouda.

Viac k témam: Rely Dakar 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Svitko sa po poslednej etape Rely Dakar neumiestnil v najlepšej desiatke, Varga skončil štvrtý © SITA Všetky práva vyhradené.