Švajčiari vydávajú pamätnú striebornú mincu na počesť úspechov Federera

Šport Tenis

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Je tradícia, že na pamätných minciach sa objavujú osobnosti z rôznych sfér života, no až po smrti. Švajčiarsky tenista Roger Federer je však v tomto smere veľká výnimka. Tridsaťosemročný rodený Bazilejčan je dokonca ešte stále športovo aktívny a je súčasťou úzkej svetovej špičky. Rok 2019 ukončil so štyrmi turnajovými titulmi na tretej priečke singlového rebríčka ATP.

Švajčiarska vláda sa rozhodla vydať pamätnú striebornú mincu v hodnote 20 švajčiarskych frankov. Do predaja sa dostane 95-tisíc kusov, stáť bude 30 CHF a distribuovať ju začnú v januári 2020. V histórii Švajčiarska sa stane prvýkrát, že takúto mincu venujú žijúcej osobnosti. Na minci bude zobrazenie slávneho tenistu pri jeho jednoručnom bekhende.

Podľa švajčiarskej vlády je 20-násobný grandslamový šampión historicky „pravdepodobne najúspešnejší reprezentant Švajčiarska v individuálnych športoch, ktorý je perfektným ambasádorom krajiny“. Na nasledujúci rok sa plánuje vydanie zlatej mince na počesť Federera v hodnote 50 CHF v odlišnom dizajne v porovnaní so striebornou.

Viac k témam: pamätná minca
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiari vydávajú pamätnú striebornú mincu na počesť úspechov Federera © SITA Všetky práva vyhradené.