Súboj Slovensko – Česko v Davisovom pohári začnú Kovalík s Veselým

Šport Tenis

5.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík a Čech Jiří Veselý otvoria kvalifikačné stretnutie svetovej skupiny Davisovho pohára o postup na finálový turnaj 2020 v Madride. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v bratislavskom Národnom tenisovom centre.

Nehrajúci kapitán slovenského výberu Dominik Hrbatý nominoval do pozície tímovej jednotky Andreja Martina, ktorý si v druhej piatkovej dvojhre zmeria sily s Lukášom Rosolom.

V sobotu prvá štvorhra

V sobotu odštartuje dianie v bratislavskej AXA aréne NTC štvorhra, do ktorej boli nominovaní Filip Polášek s Igorom Zelenayom a na českej strane dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář.

Krátko po skončení štvorhry nastúpia v súboji tímových jednotiek Andrej Martin a Jiří Veselý, ktorému v rebríčku ATP patrí 64. miesto. Do záverečného singlového duelu sú predbežne nominovaní Jozef Kovalík a Lukáš Rosol.

V tomto zápase nie je favorit

V rámci Davisovho pohára pôjde o vôbec prvé federálne derby. Na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave sa nehrajúci kapitán českého tímu Jaroslav Navrátil vyjadril, že šance oboch tímov sú vyrovnané.

„Myslím, že v tomto zápase nie je favorit. Slovensko sa oslabilo zranením Martina Kližana, ktorý si myslím, že do tímu patrí. Zodpovednosť bude na mladších hráčoch a každý bod bude dôležitý,“ povedal Navrátil.

Stretnutie sa uskutoční 6. – 7. marca v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave, pričom sa bude hrať na antuke a pod zatvorenou strechou.

Slovensko – Česko (Davisov pohár)

program kvalifikačného zápasu o postup na finálový turnaj 2020 v Madride

Piatok

postupne dve dvojhry od 16.00 h

Jozef Kovalík – Jiří Veselý
Andrej Martin – Lukáš Rosol

Sobota

postupne štvorhra a dve dvojhry od 17.30 h

Filip Polášek, Igor Zelenay – Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář
Andrej Martin – Jiří Veselý
Jozef Kovalík – Lukáš Rosol

Viac k témam: Davis Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Súboj Slovensko – Česko v Davisovom pohári začnú Kovalík s Veselým © SITA Všetky práva vyhradené.