Štyri z deviatich obetí havárie vrtuľníka už identifikovali, medzi nimi aj Kobeho Bryanta

Ostatné športy Šport

29.1.2020 (Webnoviny.sk) – Zástupcovia úradu súdneho lekárstva v Los Angeles v utorok potvrdili, že identifikovali telo Kobeho Bryanta, ktorý bol jednou z obetí leteckého nešťastia pri kalifornskom Calabasase.

Okrem basketbalovej legendy pri páde helikoptéry zomrelo ďalších osem ľudí. Medzi už identifikovanými osobami sú aj Sarah Chester, bejzbalový tréner John Altobelli a pilot Ara Zobayan.

Pilot sa snažil vyhnúť hmle

Súdni lekári naďalej pracujú na identifikovaní ďalších pasažierov, medzi ktorými bola aj 13-ročná Bryantova dcéra Gianna.

Doterajšie správy o tragickej nehode hovoria o tom, že pilot helikoptéry Sikorsky S-76 sa krátko pred nárazom do jedného z koncov snažil vyhnúť hmle.

Podľa radaru sa helikoptéra dostala do výšky 701 metrov, ale vrak stroja neskôr našli na úrovni 331 metrov nad morom.

Náraz bol silný

Nehoda sa stala krátko pred 10.00 h miestneho času. Posádka mala pôvodne namierené do Bryantovej športovej akadémie v meste Thousand Oaks, kde sa mal uskutočniť mládežnícky basketbalový turnaj.

Zatiaľ nie je jasné, čo bolo príčinou leteckého nešťastia. V týchto dňoch prebieha federálne vyšetrovanie, ktorého predmetom je skúmanie dôvodu, prečo pilot vzlietol napriek hmlistému počasiu.

Jennifer Homendyová z americkej Národnej rady pre bezpečnosť dopravy (NTSB) uviedla, že trosky helikoptéry boli rozmetané vo veľkej vzdialenosti od seba, čo len dokazuje silu nárazu do terénu.

Viac k témam: havária vrtuľníka, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyri z deviatich obetí havárie vrtuľníka už identifikovali, medzi nimi aj Kobeho Bryanta © SITA Všetky práva vyhradené.