Štefan Svitko skončil na Rely Dakar tesne za Top 10, celkovým víťazom sa stal Ricky Brabec

MOTOR šport Šport

17.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský motorista Štefan Svitko obsadil konečnú jedenástu priečku na 42. ročníku pretekov Rely Dakar v Saudskej Arábii. V piatkovej záverečnej 12. etape podujatia medzi mestami Haradh – Qiddiya (celkovo 447 km, z toho 167 km meraných úsekov) obsadil trinástu priečku s odstupom 6:05 min na Čiľana Josého Ignacia Corneja Florima.

Víťazmi aj Sainz a Karginov

Celkovým víťazom podujatia medzi motocyklami sa stal Američan Ricky Brabec pred Čiľanom Pablom Quintanillom, tretí skončil Austrálčan Toby Price.

V súťaži automobilov si celkový triumf vyjazdil Španiel Carlos Sainz, medzi štvorkolkami berie víťazstvo Čiľan Ignacio Casale a v kamiónoch Rus Andrej Karginov.

Po troch rokoch dokončil Rely Dakar

Štefanovi Svitkovi sa podarilo dokončiť Dakar po troch rokoch, v predchádzajúcich dvoch edíciách podujatie nedokončil. Maximom pre Svitka zostáva 2. priečka z roku 2016, celkovo dokončil toto púštne dobrodružstvo už siedmykrát.

V rokoch 2009 – 2019 sa preteky konali v Južnej Amerike, predtým v Európe a Afrike. Január 2020 premiérovo priniesol Rely Dakar do Saudskej Arábie.

Druhý slovenský motocyklista na Dakare Ivan Jakeš odstúpil pred 4. etapou pre problémy so strojom. Jeho maximom je konečné 4. miesto z roku 2013.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Štefan Svitko skončil na Rely Dakar tesne za Top 10, celkovým víťazom sa stal Ricky Brabec © SITA Všetky práva vyhradené.