Socha Zlatana Ibrahimoviča sa opäť stala terčom vandalov, zničili jej nohy

Futbal Šport

12.12.2019 (Webnoviny.sk) – Socha Zlatana Ibrahimoviča v jeho rodnom meste Malmö sa už po druhý raz v krátkom časovom slede stala terčom vandalov. Po novembrovom útoku na bronzovú skulptúru najznámejšieho švédskeho futbalistu v nadživotnej veľkosti prišiel ďalší v noci zo stredy na štvrtok. Poškodené boli tentoraz nohy kanoniera, ktorý ani vo veku 38 rokov ešte nezakončil úspešnú kariéru a pokračovať v nej chce v talianskom tíme AC Miláno.

Prestaňte ničiť sochu Ibrahimoviča,“ apelovala na twitteri brankárka švédskej futbalovej reprezentácie Hedvig Lindahlová. Informuje o tom aj portál ORF.

Vandalizmus na soche Zlatana Ibrahimoviča je zrejme reakciou časti fanúšikov Malmö FF na vstup tohto futbalistu do majiteľskej štruktúry konkurenčného štokholmského klubu Hammarby IF. Monument, ktorý Ibrahimovičovi odhalili v Malmö v prvej polovici októbra, je vysoký 2,7 metra a váži približne 500 kilogramov. Zlatan Ibrahimovič od jari 2018 pôsobil v USA v klube Los Angeles Galaxy, v minulosti hral v Európe aj za Manchester United, Paríž Saint-Germain, AC aj Inter Miláno, FC Barcelona, Juventus Turín, Ajax Amsterdam a samozrejme aj za tím Malmö FF.

Viac k témam: socha, vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Socha Zlatana Ibrahimoviča sa opäť stala terčom vandalov, zničili jej nohy © SITA Všetky práva vyhradené.