Slovenskí hokejisti do 20 rokov sa pripravujú na svetový šampionát, Petrovický urobil prvé škrty

Hokej Šport

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Róbert Petrovický urobil v nedeľu prvé škrty vo svojej nominácii pred blížiacim sa juniorským svetovým šampionátom v Třinci a Ostrave. Po prípravnom zápase s olympijským tímom SR (4:7) v mužstve skončili dvaja brankári Roman Rýchlik s Eugenom Rabčanom a trojica útočníkov Dominik Sojka, Ján Sarvaš a Filip Čenka. Majster sveta z Göteborgu bude v najbližších dňoch čakať na posily zo zámoria.

Podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) by sa v úvode nasledujúceho týždňa mali pripojiť k tímu brankári Samuel Hlavaj, Samuel Vyletelka a tiež dvaja kľúčoví ofenzívni hráči Oliver Okuliar a Maxim Čajkovič. Najmä Okuliar prežíva vo Western Hockey League (WHL) fantastickú sezónu, kde je momentálne najproduktívnejším Európanom so ziskom 42 bodov (23+19). Navyše, spolu s Kanaďanom Brycom Kindoppom je najlepším strelcom celej súťaže.

V tíme SR do 20 rokov je momentálne 29 hráčov, ktorí zabojujú o miestenku na šampionát. Finálnu nomináciu oznámi Petrovický 23. decembra po prípravnom dueli s ruskými rovesníkmi, ktorý sa odohrá v Žiline. Deň predtým nastúpia Slováci v Třinci, kde ich čaká konfrontácia proti českej juniorskej reprezentácii. Na MSJ 2020 budú reprezentanti s dvojkrížom na hrudi obhajovať 8. miesto a v základnej skupine ich postupne čakajú zápasy proti Kazachstanu, Fínsku, Švajčiarsku a Švédsku.

Nominácia SR „20“ na záverečnú fázu prípravy pred MSJ 2020

Brankári: Samuel Hlavaj (Sherbrooke Phoenix, QMJHL/ Kan.), Samuel Vyletelka (Minnesota Magicians, NAHL/ USA), Jakub Lackovič (MsHKM Žilina)

Obrancovia: Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (obaja TPS Turku/Fín.), Martin Vitaloš (Rögle Angelholm/Švéd.), Andrej Golian, Oliver Turan (obaja HC 07 Detva), Martin Bučko (HC Košice), Marcel Dlugoš (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Marko Stacha (HK Dukla Trenčín), Boris Česánek (HK ŠKP Poprad), Oliver Fatul (HKM Zvolen)

Útočníci: Dominik Jendek (HC Slovan Bratislava), Adam Paulíny (MHA Martin), Jakub Minárik (HK Nitra), Marek Minárik (MsHK Žilina), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad/HK Spišská Nová Ves), Martin Chromiak, Kristián Kováčik, Róbert Džugan, Nicolas Ferenyi, Viktor Ďurina (všetci HK Dukla Trenčín), Michal Mrázik (Linköping HC/ Švéd.), Michael Drábek (HC Bílí Tygři Liberec/ ČR), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, BCHL/Kan.), Martin Faško-Rudáš (Everett Silvertips, WHL/Kan.), Oliver Okuliar (Lethbridge Hurricanes, WHL/Kan.), Maxim Čajkovič (Saint John Sea Dogs, QHMJL/Kan.)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti do 20 rokov sa pripravujú na svetový šampionát, Petrovický urobil prvé škrty © SITA Všetky práva vyhradené.