Slovenské biatlonistky pri premiére nedokončili štafetu, Nórky natiahli víťaznú sériu

Ostatné športy Šport

11.1.2020 (Webnoviny.sk) – Tretie štafetové preteky žien v rámci Svetového pohára v biatlone 2019/2020 ovládli reprezentantky Nórska. Kvarteto Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová a Tiril Eckhofová triumfovalo v nemeckom Oberhofe a natiahlo svoju víťaznú sériu už na štyri podujatia. V rámci 4. kola SP sa premiérovo predstavili v štafete aj Slovenky, ale tie napokon preteky nedokončili.

V Oberhofe dlho bojovali o popredné priečky Švajčiarky, ale na treťom úseku strelecky zlyhala Aita Gasparinová, ktorá musela ísť na dva trestné okruhy. Následne sa vyprofilovalo vedúce trio Nórsko, Francúzsko a Švédsko, ktoré na záverečnej stojke bojovalo o víťazstvo.

Poslednú streleckú položku najlepšie zvládla Eckhofová a následne prvé miesto bez problémov udržala. Druhú priečku vybojovala v bežeckom súboji Hanna Öbergová pred Justine Braisazovou.

Slovenské nádeje na dobré umiestnenie pochovala už na prvom úseku Ivona Fialková, ktorá využila všetkých šesť náhradných nábojov, ale napriek tomu absolvovala tri trestné okruhy. Terézii Poliakovej prenechávala štafetu na poslednom 23. mieste s mankom viac než troch minút na priebežne vedúce Francúzsko. Poliaková sa trestnému okruhu síce vyhla, ale Slovenky boli ešte pred druhým odovzdaním diskvalifikované, resp. predčasne stiahnuté z trate.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone

4. kolo – Oberhof (Nem.)

Štafeta žien na 4x 6 km: 1. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová, Tiril Eckhofová) 1:14:11,6 h (0+11), 2. Švédsko (Elvira Öbergová, Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová) +21,1 s (0+10), 3. Francúzsko (Julia Simonová, Anais Bescondová, Célia Aymonierová, Justine Braisazová) +33,1 (0+12), 4. Nemecko (Vanessa Hinzová, Janina Hettichová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová) +1:10,4 min (1+11), 5. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Aita Gasparinová, Lena Häckiová) +1:24,5 (1+9), 6. Ukrajina (Anastasia Merkušinová, Julia Džimová, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná) +1:35,9 (1+7), … Slovensko (Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Paulína Fialková, Veronika Machyniaková) nedokončilo

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské biatlonistky pri premiére nedokončili štafetu, Nórky natiahli víťaznú sériu © SITA Všetky práva vyhradené.