Slovenky začnú finálový turnaj Pohára federácie proti Američankám, zrejme nastúpi aj Serena

Šport Tenis

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské tenisové reprezentantky spoznali harmonogram zápasov na finálovom turnaji Pohára federácie, ktorý sa uskutoční v polovici apríla v maďarskej Budapešti.

Do semifinále len víťazky skupín

Na úvod pôsobenia v základnej C-skupine nastúpia v utorok 14.apríla od 17.00 h proti Američankám a následne v rovnakom čase v piatok 17. apríla vyzvú Španielky.

Podujatie vyvrcholí semifinálovými a finálovými súbojmi, ktoré budú na programe v sobotu 18. a v nedeľu 19. apríla. Každé stretnutie v základnej skupine bude pozostávať z dvoch dvojhier a záverečnej štvorhry. Do vyraďovacej časti postúpia len víťazné družstvá zo štyroch trojčlenných skupín.

So Španielkami zatiaľ neprehrali

V „áčku“ budú bojovať obhajkyne prvenstva Francúzky proti Ruskám a Maďarkám, v „béčku“ nastúpia vlaňajšie finalistky Austrálčanky proti Bieloruskám a Belgičankám a v „déčku“ sú okrem Češiek aj Nemky a Švajčiarky.

Slovenky nastúpia v C-skupine premiérovo v histórii proti výberu USA, v ktorom by sa mohla predstaviť Serena Williamsová alebo víťazka tohtoročného Australian Open Sofia Keninová.

S hráčkami Španielska zatiaľ slovenské tenistky vo Fed Cupe neprehrali. Vo finále v roku 2002 ich v Maspalomase na Kanárskych ostrovoch zdolali 3:1 na zápasy, o desaťročie neskôr triumfovali v Marbelle 3:2.

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky začnú finálový turnaj Pohára federácie proti Američankám, zrejme nastúpi aj Serena © SITA Všetky práva vyhradené.