Slovan po odchode kanoniera Šporara ulovil bývalého hráča AC Miláno aj mladíka z FK Sarajevo

Futbal Šport

24.1.2020 (Webnoviny.sk) – Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava v aktuálnom prestupovom období nezaháľa, čo sa týka vystužovania hráčskeho kádra.

Najnovšími prírastkami v mužstve „belasých“ sú mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Alen Mustafič, ktorý prichádza na hosťovanie s opciou z FK Sarajevo, a tiež nigérijský útočník Ezekiel Henty, naposledy hráč maďarskej Akadémie Ferenca Puskása.

Ljubičičovi končí zmluva

Aby toho nebolo málo, Slovan podpísal profesionálny kontrakt s talentovaným stredopoliarom z vlastnej liahne Filipom Lichým. Dvadsaťročný Mustafič má pre Bratislavčanov predstavovať perspektívu do budúcnosti.

„Keďže Marinovi Ljubičičovi sa končí v lete zmluva, chceme omladiť a oživiť stred poľa. Alena sme dlhšie sledovali, je to hráč s perspektívou a potenciálom do budúcna. Upútal nás viacerými hernými charakteristikami, ktoré v našom mužstve doteraz chýbali. Ako stredný záložník je nadpriemerne rýchly a zároveň využíva svoj dobrý fyzický fond. Keďže však úroveň ligy, v ktorej hrával, je ťažké na diaľku vyhodnotiť, nechceme nič uponáhľať. Preto sme sa rozhodli pre polročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup, aby sme videli, ako sa dokáže pobiť o svoje miesto v silnej konkurencii,“ povedal generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. na adresu hráča, ktorý v uplynulej sezóne získal s FK Sarajevo bosnianske „double“.

Henty hral za viacero klubov

Ďalší zo spomenutých nováčikov, 26-ročný Henty, má o čosi bohatší životopis. Ešte v tínedžerskom veku odišiel z rodnej Nigérie a vstúpil do mládežníckeho tímu talianskeho veľkoklubu AC Miláno.

Za A-tím zo San Sira však v súťažnom dueli nikdy nenastúpil. V uplynulých sezónach však hrával za iné talianske kluby Speziu a Perugiu, slovinské tímy Olimpija Ľubľana a ND Gorica, ruský Lokomotiv Moskva či chorvátsky NK Osijek.

Transfer už oficiálne potvrdil aj bratislavský klub a zverejnil, fotografiu hráča v spoločnosti Ivana Kmotríka ml.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan po odchode kanoniera Šporara ulovil bývalého hráča AC Miláno aj mladíka z FK Sarajevo © SITA Všetky práva vyhradené.