Slováci nastúpia proti Rusom bez Štajnochu, do bránky sa postaví Godla

Hokej Šport

9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v druhom zápase turnaja o Nemecký pohár v Krefelde bez obrancu Martina Štajnocha. Beka bratislavského Slovana trápi zápal šliach v ľavom členku, ktorý mu znemožňuje bezbolestne si obuť korčule. Tréner Craig Ramsay bude preto v sobotňajšom súboji s olympijským výberom Ruska počítať s trinástimi útočníkmi a siedmimi zadákmi.

Do bránky sa postaví Denis Godla, chrbát mu bude kryť Andrej Košarišťan. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

„V pokoji je všetko v poriadku. Problém sa objaví v momente, keď si Martin obuje korčule. Nie je to vážne zranenie, ale potrebuje niekoľkodňový odpočinok. Proti Rusom určite nebude hrať a zrejme ani v nedeľu proti Nemcom,“ uviedol lekár slovenského tímu Roman Hunák.

Slováci nastúpia proti Rusom v krefeldskej Yayla Arene 16.30 h. Pôjde o konfrontáciu dvoch tímov, ktoré na turnaji prehrali úvodné zápasy. „Ruskí hokejisti sú vždy šikovní a silní v hre s pukom. Musíme sa im vyrovnať a byť lepší v detailoch hry, ktoré sme nerobili dobre proti Švajčiarom. Bolo by dobré ísť do vedenia, aby sme sa upokojili. Nesmieme robiť chyby a strácať puky v strednom pásme, pretože Rusi vedia byť nebezpeční v brejkových situáciách,“ upozorňoval asistent trénera slovenskej reprezentácie Ján Pardavý.

Viac k témam: Nemecký pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci nastúpia proti Rusom bez Štajnochu, do bránky sa postaví Godla © SITA Všetky práva vyhradené.