Slalom Svetového pohára bol zrušený pre hmlu a silný vietor, Žampa márne čakal na začiatok pretekov

Ostatné športy Šport

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slalom Svetového pohára alpských lyžiarov v japonskom stredisku Niigata Juzawa Naeba sa v nedeľu pre zlé počasie neuskutočnil.

Šesťdesiat osem aktérov vrátane Slováka Adama Žampu márne čakalo na začiatok pretekov, o prípadnom náhradnom dejisku a termíne predstavitelia FIS zatiaľ neinformovali.

Preteky boli zrušené

Štart prvého kola najprv niekoľkokrát posunuli pre silný vietor a hmlu a napokon po dve a polhodinovom čakaní preteky úplne zrušili.

Počasie v dejisku pretekov sa v porovnaní so sobotňajším obrovským slalomom drasticky zmenilo.

Podľa webu laola1.at výrazné ochladenie prinieslo sneženie, ale aj silný nárazový vietor, ktorý bol napokon hlavným dôvodom na neuskutočnenie slalomu.

Už len dve podujatia v sezóne

Muži majú pred sebou už len dve slalomové podujatia v tejto sezóne – v slovinskej Kranjskej Gore a v rámci finálového týždňa SP v talianskej Cortine d´Ampezzo.

Poradie najtočivejšej disciplíny vedie Nór Henrik Kristoffersen o dva body pred Francúzom Clémentom Noelom a 57 bodov pred Švajčiarom Danielom Yulem.

Adam Žampa na rozdiel od obrovského slalomu v tejto slalomovej sezóne SP ešte nebodoval.

Kristoffersen sa prípadným víťazstvom či druhým miestom v Japonsku mohol dostať aj na čelo celkového poradia Svetového pohára pred krajana Aleksandra Aamodra Kildeho, ktorý nefiguroval v štartovnej listine v Niigate.

Svetový pohár mužov pokračuje najbližšie 28.2. – 1.3. v rakúskom Hinterstoderi tromi pretekmi, na programe tam budú alpská kombinácia, super G a obrovský slalom.

Viac k témam: počasie, Svetový pohár v skialpinizme, zrušené preteky
Zdroj: Webnoviny.sk – Slalom Svetového pohára bol zrušený pre hmlu a silný vietor, Žampa márne čakal na začiatok pretekov © SITA Všetky práva vyhradené.