Šláger Tipsport ligy mal dohru, Slovan odcestoval z Košíc s poškodeným sklom na autobuse

Hokej Šport

27.12.2019 (Webnoviny.sk) – Šláger 34. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže medzi tímami HC Košice a HC Slovan Bratislava (2:1) mal nepríjemnú dohru pre hráčov a realizačný tím „belasých„. Hostia mali síce pri odchode z metropoly východu zabezpečený policajný sprievod, ale napriek tomu odcestovali domov s poškodeným bočným sklom na autobuse.

Zástupcovia Slovana označili takéto konanie za neakceptovateľné a na spomenutý incident upozornili oficiálnym listom Ligovú radu aj príslušné orgány SZĽH a spoločnosť Pro-Hokej.

Pri odchode klubového autobusu HC Slovan z areálu Steel Areny po zápase HC Košice – HC Slovan Bratislava prišlo k menšiemu incidentu, počas ktorého – napriek poskytnutému policajnému sprievodu – bolo poškodené bočné sklo autobusu. Poškodenie vzniklo v dôsledku hádzania nebezpečných predmetov (kamene, sklenený pohár, a pod.) na odchádzajúci autobus zo strany doteraz neidentifikovaných výtržníkov. Našťastie nedošlo k žiadnemu zraneniu hráčov a realizačného tímu HC Slovan, ktorí sa nachádzali v autobuse. Vznikla však škoda na majetku spoločnosti poskytujúcej nášmu klubu autobus určený na dopravu na zápasy na ľade súperov. HC Slovan Bratislava považuje takéto konanie – bez ohľadu na klubovú príslušnosť, miesto zápasu alebo konečný výsledok – za neakceptovateľné a na tento incident upozorňuje oficiálnym listom Ligovú radu a príslušné orgány SZĽH a Pro-Hokej a.s,“ uvádza sa v stanovisku bratislavského klubu na sociálnej sieti Facebook.

Vo štvrtkovom súboji dvoch najlepších tímov tipsportligovej tabuľky zvíťazili Košičania pred vypredaným hľadiskom tesne 2:1 po góloch Filipa Vrábeľa a Jakuba Suja, za hostí sa presadil Šimon Petráš. „Oceliari“ dosiahli už jedenáste víťazstvo v rade a sú na prvej priečke so sedembodovým náskokom práve pred veľkým rivalom z Bratislavy.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Šláger Tipsport ligy mal dohru, Slovan odcestoval z Košíc s poškodeným sklom na autobuse © SITA Všetky práva vyhradené.