Škriniar skoro odpadol, koronavírus možno prekonalo celé mužstvo Interu Miláno

Futbal Šport

22.4.2020 (Webnoviny.sk) – Belgický futbalový útočník Romelu Lukaku sa domnieva, že šíriacim sa koronavírusom sa mohli infikovať takmer všetci hráči talianskeho klubu Inter Miláno. Dvadsaťšesťročný rodák z Antverp si dokonca myslí, že koronavírus mohlo mať v mužstve „nerazzurri“ až 23 z 25 hráčov.

Všetci hráči boli chorí

Bronzový medailista z MS 2018 v Rusku nadobudol takéto podozrenia na základe zdravotného stavu v kádri Interu na konci uplynulého kalendárneho roka. „V decembri sme mali týždeň voľna a keď sa sme sa vrátili do práce, tak 23 z 25 hráčov bolo chorých,“ vyhlásil Lukaku podľa webu football-italia.net.

Viac o téme Koronavírus

Mnohí futbalisti milánskeho tímu boli podľa neho veľmi zoslabnutí. „Nerobím si žarty. Hrali sme proti Cagliari a jeden z našich obrancov musel po dvadsiatich minútach opustiť ihrisko. Nemal silu pokračovať v zápase a skoro odpadol. Každý z nás vtedy kašľal a mal horúčku. Už počas rozcvičky som cítil väčší nárast teploty ako obyčajne. Horúčku som pritom nemal roky,“ dodal Lukaku.

Nakazený mohol byť aj Škriniar

Spomenutým obrancom Milánčanov bol slovenský zadák Milan Škriniar. Dvadsaťpäťročný rodák zo Žiaru nad Hronom sa koncom januára v dueli s Cagliari (1:1) necítil dobre a už v 17. minúte prenechal miesto na trávniku ostrieľanému uruguajskému spoluhráčovi Diegovi Godínovi.

Oficiálne twitterové konto Interu vtedy informovalo, Škriniarovi pod vplyvom nedávno prekonanej chrípky prišlo nevoľno.

Mnohé médiá publikovali fotografiu Škriniara, ako po vystriedaní s privretými očami vyčerpaný sedí na lavičke náhradníkov.

Testovaní neboli

Po tomto stretnutí mal Lukaku ísť na dôležitú večeru so sponzorom, ale pre silnú nevoľnosť musel program zrušiť.

Belgičan špekuluje, že spoločne s mnohými spoluhráčmi mohli byť infikovaní koronavírusom. „Testy sa v tom čase nevykonávali, takže nikdy nebudeme vedieť, či to bol skutočne koronavírus,“ poznamenal niekdajší hráč Manchesteru či FC Chelsea.

Koronavírus doposiaľ oficiálne nediagnostikovali žiadnemu hráčovi Interu Miláno. Pri Lukakových slovách však stojí za zamyslenie, že v milánskom tíme malo zdravotné problémy toľko hráčov súčasne.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk – Škriniar skoro odpadol, koronavírus možno prekonalo celé mužstvo Interu Miláno © SITA Všetky práva vyhradené.