Shiffrinová bude hrať a spievať naživo z obývačky, odmenou budú ochranné okuliare pre lekárov

Ostatné športy Šport

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Fenomenálna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová bude mať opäť možnosť ukázať aj svoj umelecký talent. V piatok podvečer zasadne s gitarou k mikrofónu a zo svojej obývačky zaspieva niekoľko piesní. Verejnosť si ich bude môcť vypočuť prostredníctvom živého vysielania na adrese Facebook.com/REVERB.

Budú súčasťou virtuálneho benefičného koncertu, ktorého cieľom je vyzbierať prostriedky na nákup viac než 30-tisíc ochranných okuliarov pre zdravotnícky personál v nemocniciach, tzv. bojovníkov v prvej línii s ochorením COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Malo by ísť o lyžiarske a snoubordové okuliare. Súčasťou benefičného koncertu bude aj koncert škótskej hudobníčky KT Tunstall. Jednotlivé hudobné sety by mali trvať 30 – 45 minút a iniciatíva má pracovný názov „Okuliare pre lekárov“.

„Ak neviete, čo budete robiť v piatok podvečer od 17.00 h (na Slovensku už hodina po polnoci v sobotu – pozn.), mám pre vás niečo. Spolu s KT Tunstall vám predvedieme live koncert a tiež budeme odpovedať na otázky,“ prihovorila sa Shiffrinová fanúšikom prostredníctvom twitteru. „Dvojnásobná olympijská víťazka bude môj špeciálny hosť,“ doplnila informácie KT Tunstall.

Mikaela Shiffrinová si záver zjazdárskej sezóny 2019/2020 vôbec neužila. Tragická smrť otca a neskoršie represívne opatrenia pred šírením koronavírusu ju od začiatku februára nepustili na súťažné svahy Svetového pohára. Napokon nezískala ani jeden krištáľový glóbus za celkový triumf v SP, hoci mala sezónu rozbehnutú na viaceré z nich.

Shiffrinovej nie je ľahostajné, čo sa momentálne deje vo svete v súvislosti s novým koronavírusom. Doma v Colorade už pred niekoľkými týždňami vymenila lyže za gitaru a zložila pesničku, v ktorej vzdala úctu všetkým lekárom a sestrám, ale aj ľuďom, ktorí sa starajú o to, aby v krízovom režime fungovalo zásobovanie obyvateľstva potravinami.

If you’re looking for something to do tomorrow at 5pm MDT, check this out! I’ll be opening for @KTTunstall with some Q&A and live music!! (??) Tune in here ➡️ https://t.co/z8r1a3CZ7d https://t.co/CbFQ2u8h7o— Mikaela Shiffrin (@MikaelaShiffrin) April 16, 2020

Viac k témam: benefičný koncert, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Shiffrinová bude hrať a spievať naživo z obývačky, odmenou budú ochranné okuliare pre lekárov © SITA Všetky práva vyhradené.