Šesť členov správnej rady FC Barcelona pre nesúhlas s vedením klubu odstúpilo z funkcií

Futbal Šport

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Šesť členov správnej rady úradujúceho španielskeho futbalového majstra FC Barcelona rezignovalo, lebo nesúhlasí so spôsobom, akým vedie klub prezident Josep Maria Bartomeu.

Podľa ESPN ide o viceprezidentov Emiliho Rousaunda a Enriqueho Tombasa a riaditeľov jednotlivých oddelení Silvia Eliasa, Josepa Ponta, Jordiho Calsamigliu a Mariu Teixidorovú.

Táto skupina poukázala okrem iného na škandál „Barcagate“, podľa ktorého si klub najal PR agentúru na šírenie zlého mena hráčov na sociálnych sieťach vrátane Lionela Messiho.

„Nižšie podpísaní riaditelia oznamujeme prezidentovi Bartomeuovi naše rozhodnutie neodvolateľne odstúpiť z funkcií v klube FC Barcelona. Nie sme schopní sa stotožniť s formou vedenia klubu vzhľadom na dôležité výzvy do budúcnosti, a najmä nového scenára po skončení súčasnej pandémie,“ napísali odstupujúci členovia vedenia klubu, cituje ich portál denníka Marca.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Šesť členov správnej rady FC Barcelona pre nesúhlas s vedením klubu odstúpilo z funkcií © SITA Všetky práva vyhradené.