Serena Williamsová pomôže USA vo Fed Cupe, vo dvojhre ešte neprehrala

Šport Tenis

15.1.2020 (Webnoviny.sk) – Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka Serena Williamsová sa prvýkrát od roku 2018 objaví v americkom fedcupovom tíme. V tradičnej súťaži ženských reprezentačných družstiev pomôže vlasti vo februárovom dueli proti Lotyšskám, ktorý odohrajú Američanky na domácej pôde v meste Everett v štáte Washington.

Vyhrala všetkých 13 stretnutí

Hráčky USA zabojujú proti tenistkám z Pobaltia v kvalifikačnom kole o postup na záverečný turnaj Pohára federácie, ktorý sa premiérovo uskutoční v maďarskej Budapešti. Nehrajúca kapitánka Kathy Rinaldiová musí zverejniť mená zvyšných členiek tímu do 28. januára. Už teraz je však jasné, že sa bude hrať v hale na tvrdom povrchu.

Williamsová má zatiaľ stopercentnú singlovú bilanciu vo Fed Cupe, keď zvíťazila vo všetkých trinástich doterajších vystúpeniach. Vo štvorhre triumfovala v troch z piatich zápasov, premiéru v súťaži zažila v roku 1999. Už 38-ročná tenistka začala aktuálnu sezónu ziskom 73. turnajového prvenstva na okruhu WTA vo dvojhre, keď ovládla podujatie v novozélandskom Aucklande.

Vo finále 12 družstiev

Na finálovom turnaji Pohára federácie, ktorý bude na programe 14. – 19. apríla, sa predstaví 12 družstiev. Istotu účasti majú obhajkyne titulu Francúzky, vlaňajšie finalistky Austrálčanky, držiteľky voľnej karty Češky a domáce Maďarky. Ďalších osem tímov prenikne do Budapešti v prípade barážového úspechu.

V jednej z kvalifikačných dvojíc figuruje aj Slovensko, ktoré 7. a 8. februára na domácej pôde v bratislavskom Národnom tenisovom centre vyzve hráčky Veľkej Británie.

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Serena Williamsová pomôže USA vo Fed Cupe, vo dvojhre ešte neprehrala © SITA Všetky práva vyhradené.