Senzačná víťazka zo Söldenu zmenila názor, Robinsonová chce súťažiť v Killingtone

Ostatné športy Šport

26.11.2019 (Webnoviny.sk) – Víťazka úvodného obrovského slalomu ženskej časti Svetového pohára Alice Robinsonová nebola počas svojho triumfu v Söldene zdravotne v poriadku. Iba 17-ročná Novozélanďanka absolvovala víťazné preteky s pomliaždeným kolenom z predchádzajúceho pádu v tréningu a predpokladala, že doliečenie zranenia jej bude trvať aspoň mesiac.

Zdravotný stav sa zlepšil

Pôvodne sa teda nechystala štartovať v najbližšom obrovskom slalome SP v americkom Killingtone (30.11.), no táto informácia už neplatí. Po tréningu v Colorade sa rozhodla, že do Killingtonu pocestuje.

„Absolvovala som pár tréningových dní v Colorade a nemala som žiadne opuchy ani bolesti. Môj stav sa zlepšil, takže mením plán a cestujem do Killingtonu. Ešte pár dní budem trénovať a v piatok sa rozhodnem, či v sobotu pôjdem do pretekov,“ uviedla Alice Robinsonová na svojom instagramovom profile.

Pôvodne chcela dať úradujúca juniorská majsterka sveta na radu lekárov a sústrediť sa na kvalitnú rehabilitáciu a tréningy. Do kolotoča Svetového pohára sa mala zapojiť až v decembri v Európe.

Prekonala Shiffrinovú

Robinsonová na sklonku októbra v Söldene šokujúco ovládla prvý obrovský slalom novej sezóny pred americkou favoritkou Mikaelou Shiffrinovou a dvojnásobnou svetovou šampiónkou v tejto disciplíne Francúzkou Tessou Worleyovou.

Úradujúca majsterka sveta Slovenka Petra Vlhová skončila štrnásta, keď sa na jej jazdách prejavilo kondičné manko z letnej prípravy. Vlhová by mala v Killingtone počas nadchádzajúceho víkendu absolvovať okrem obrovského slalomu aj slalom.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Senzačná víťazka zo Söldenu zmenila názor, Robinsonová chce súťažiť v Killingtone © SITA Všetky práva vyhradené.