Sébastien Ogier chcel v tomto roku ukončiť kariéru, no možno si ju predĺži ešte o rok

MOTOR šport Šport

4.5.2020 (Webnoviny.sk) – Šesťnásobný svetový šampión v rely Sébastien Ogier síce už skôr avizoval koniec profikariéry po skončení aktuálnej sezóny, no všetko môže byť napokon inak. Už 46-ročný francúzsky jazdec totiž uvažuje, že do seriálu WRC zasiahne aj v roku 2021.

Dôvodom je skutočnosť, že aktuálna sezóna je poznačená vynútenou pauzou spôsobenou pandémiou koronavírusu.

„Stalo sa niečo, čo nikto nečakal. Existuje veľká neistota o tom, čo bude. Ak sa sezóna opäť nezačne a nebudeme mať skutočný šampionát, je možné, že pridám ďalšiu sezónu,“ povedal Ogier na instagrame Red Bullu.

Francúz počas doterajšej kariéry vyhral 48 pretekov seriálu WRC vrátane ostatného triumfu na skrátene Rely Mexika, zatiaľ poslednej zastávky prerušenej sezóny 2020. Na svojom konte má 62 bodov v hodnotení MS v rely a je jeho priebežným lídrom.

Najbližšie je na programe v polovici júna Safari rely v Keni, organizátori ju zatiaľ nezrušili ani neodložili. Pandémia koronavírusu zatiaľ spôsobila zrušenie pretekov v Portugalsku a odloženie na neurčito podujatí v Argentíne a Taliansku.

Viac k témam: WRC FIA World Rally Championship Majstrovstvá sveta v rely
Zdroj: Webnoviny.sk – Sébastien Ogier chcel v tomto roku ukončiť kariéru, no možno si ju predĺži ešte o rok © SITA Všetky práva vyhradené.