San Siro možno ostane naďalej domovom milánskeho AC aj Interu, nový štadión nemusia postaviť

Futbal Šport

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Obidva popredné futbalové kluby z talianskeho Milána pripúšťajú možnosť, že výstavba nového štadióna pre potreby AC a Interu by sa napokon nemusela uskutočniť. Ako uviedol generálny manažér „čierno-modrých“ Alessandro Antonello po utorňajšom stretnutí zástupcov klubov s predstaviteľmi milánskeho magistrátu, do úvahy prichádzajú aj iné možnosti vrátane zachovania aktuálneho Štadióna Giuseppeho Meazzu, známejšieho pod menom San Siro.

Mestská rada na stretnutí opätovne vyslovila myšlienku, aby súčasný štadión zostal nedotknutý a naďalej slúžil obom klubom, čo posilnilo pochybnosti o plánoch na nový modernejší stánok, ktorý chceli podľa prvotných plánov postaviť do roku 2023.

„Na stretnutí s mestskou radou sme dostali viacero náznakov, že San Siro by malo zostať zachované. Zaoberáme sa niekoľkými možnosťami a sme prístupní viacerým riešeniam. Pokúsime podať nové návrhy, medzi ktorými bude aj zachovanie San Sira,“ poznamenal Antonello, citoval ho aj web football-italia.net.

Prezident AC Miláno Paolo Scaroni sa však nevzdáva myšlienky o novom štadióne, ktorý by podľa neho mohol bez problémov fungovať popri tom súčasnom.

„Mestská rada nám povedala, že bude naďalej podporovať San Siro. Je to inovatívny nápad, pretože ste ešte nevideli dva štadióny vzdialené 100 metrov od seba. Uvidíme, či bude tento nápad uskutočniteľný. V prípade, že nie, rada nám pomôže s analýzou ďalších možností,“ skonštatoval Scaroni.

Viac k témam: San Siro, Serie A, Štadión Giuseppeho Meazzu
Zdroj: Webnoviny.sk – San Siro možno ostane naďalej domovom milánskeho AC aj Interu, nový štadión nemusia postaviť © SITA Všetky práva vyhradené.