Sagan je opäť majstrom Slovenska, na spojenom šampionáte s Čechmi skončil celkovo siedmy

Cyklistika Šport

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v cestných pretekoch s hromadným štartom. Na spojených majstrovstvách Česka a Slovenska v českej Mladej Vožici obsadil celkovo siedme miesto.

Tridsaťdvaročný Žilinčan zdolal na trati dlhej 197,2 kilometra v slovenskom súboji Lukáša Kubiša, tretí skončil Martin Svrček. Pre trojnásobného majstra sveta je to ôsmy slovenský titul v kariére.

Celkovým víťazom pretekov sa stal domáci pretekár Matěj Zahálka, ktorý získal právo na jeden rok nosiť dres českého majstra. Druhý za ním skončil Jan Bárta a tretí Adam Ťoupalík.

V prvej desiatke prišli do cieľa okrem Sagana len českí cyklisti. Pred slovenským majstrom skončili aj štvrtý Michael Boroš, piaty Jan Hirt a šiesty Petr Vakoč.

Viac k témam: Majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan je opäť majstrom Slovenska, na spojenom šampionáte s Čechmi skončil celkovo siedmy © SITA Všetky práva vyhradené.