Sabbatini zahral v prvom kole v La Quinte až päťkrát birdie a raz aj double bogey

Ostatné športy Šport

17.1.2020 (Webnoviny.sk) – Reprezentantovi SR v golfe Rorymu Sabbatinimu patrí spolu s ďalšími dvadsiatimi hráčmi delené 74. miesto po prvom kole turnaja The American Express v La Quinte v americkej Kalifornii, ktorý je súčasťou PGA Tour.

Šiesty najlepší Európan

Rodák z juhoafrického Durbanu zvládol úvodných osemnásť jamiek na podujatí s dotáciou 6,7 milióna amerických dolárov s bilanciou dva údery pod par (70). Lídrami podujatia so 154 účastníkmi sú priebežne domáci Zac Blair a Grayson Murray (64) s ôsmimi údermi pod par.

Štyridsaťtriročný Sabbatini v prvom kole zahral až päťkrát birdie, na jeho konto však raz pribudlo bogey a raz aj double bogey. Druhé kolo turnaja je na programe v piatok.

Sabbatini je v hodnotení šiesty najvyššie umiestnený Európan. Na minulotýždňovom turnaji Sony Open na Havaji skončil Sabbatini na delenej 21. priečke.

Prvý hráč so slovenským občianstvom

Rory Sabbatini sa v polovici decembra stal spolu s Američanom Kevinom Twayom víťazom turnaja dvojíc QBE Shootout. Na podujatí s celkovou dotáciou 3,5 milióna amerických dolárov triumfovali s bilanciou 31 úderov pod par ihriska a náskokom dvoch rán pred najbližšími prenasledovateľmi – Jasonom Kokrakom a J. T. Postonom.

Juhoafrický rodák sa stal vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý ovládol jeden z turnajov pod hlavičkou PGA Tour. V minulosti si pripísal ešte vo farbách rodnej krajiny šesť turnajových prvenstiev na tejto úrovni.

Viac k témam: PGA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Sabbatini zahral v prvom kole v La Quinte až päťkrát birdie a raz aj double bogey © SITA Všetky práva vyhradené.