Rusi napadli verdikt Svetovej antidopingovej agentúry, o veci rozhodne športový arbitrážny súd

Šport

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Ruská antidopingová agentúra (RUSADA) potvrdila, že sa odvolá voči trestu od Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Tá pred necelými dvoma týždňami na zasadnutí vo švajčiarskom Lausanne jednomyseľne prijala odporúčanie svojho výboru pre kontrolu dodržiavania predpisov v súvislosti s masívnym dopingom v Rusku, podľa ktorého počas nasledujúcich štyroch rokov Rusi nesmú organizovať vrcholné medzinárodné podujatia vrátane majstrovstiev sveta, tiež sa nesmú uchádzať o ich organizáciu, rovnako nemôžu štartovať na olympijských hrách či svetových šampionátoch pod ruskou vlajkou.

Počas najbližších štyroch rokov ruskí štátni zamestnanci či členovia vedenia Ruského olympijského výboru a Ruského paralympijského výboru nesmú navštevovať medzinárodné športové podujatia.

Rusi využili svoje právo napadnúť verdikt a odvolali sa na Športovom arbitrážnom súde (CAS). Potvrdil to šéf dozornej rady RUSADA Alexander Ivlev.

Potvrdenie o podaní odvolania prišlo deň po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin na tlačovej konferencii označil sankcie WADA za neférové a podľa neho sú proti zdravému rozumu. Sankcie za manipuláciu so vzorkami v moskovskom laboratóriu nadobudnú účinnosť až po konečnom rozhodnutí CAS.

Viac k témam: doping, majstrovstvá sveta, olympijské hry, RUSADA Ruská antidopingová agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi napadli verdikt Svetovej antidopingovej agentúry, o veci rozhodne športový arbitrážny súd © SITA Všetky práva vyhradené.