Rastislav Špirko sa dohodol s Duklou Trenčín, „vojakom“ pomôže do konca aktuálnej sezóny

Hokej Šport

9.2.2020 (Webnoviny.sk) – Skúsený slovenský hokejový útočník Rastislav Špirko bude po ukončení angažmánu v HKM Zvolen naďalej pôsobiť na tisportligovej scéne. Tridsaťpäťročný rodák z Martina sa dohodol na spolupráci do konca aktuálnej sezóny 2019/2020 s Duklou Trenčín.

„Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť s Rasťom. Je to veľmi kvalitný a skúsený hráč, ktorý určite zapadne do našej koncepcie. Veríme, že bude veľmi produktívny a vylepší našu ofenzívu,“ povedal k angažovaniu Špirka na klubovom facebooku športový riaditeľ Trenčanov Branko Radivojevič.

Špirko hral v minulosti v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži aj za Nové Zámky a rodný Martin. Skúsenosti zbieral aj v Česku a ruskej KHL, v ktorej hral za Lev Poprad, Chabarovsk, Spartak Moskva aj Jekaterinburg.

Za slovenskú reprezentáciu odohral 43 zápasov a strelil v nich 4 góly, na majstrovstvá sveta sa však nikdy neprebojoval.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Rastislav Špirko sa dohodol s Duklou Trenčín, „vojakom“ pomôže do konca aktuálnej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.