Ramsay musel urobiť v nominácii Slovenska šesť zmien, na lavičke budú aj Petrovický a Országh

Hokej Šport

4.2.2020 (Webnoviny.sk) – Až poltucet zmien musel urobiť tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay pred blížiacim sa turnajom Kaufland Cup v Poprade (6.-8. 2.). Do obrany nepríde pôvodne nominovaný Michal Čajkovský z Dinama Moskva v KHL a v tíme ho nahradí skúsený Dominik Graňák z Karlových Varov.

Graňák je reprezentačným rekordérom

Tridsaťšesťročný Graňák je rekordér reprezentácie v počte štartov, v národnom tíme SR odohral 192 zápasov.

V útoku zo zdravotných dôvodov budú absentovať Martin Bakoš (Admiral Vladivostok/Rus./KHL), Marek Hrivík (Leksands IF/Švéd.), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec/ČR), Ján Sýkora (HC 07 WPC Koliba Detva) a Michael Vandas (HK Poprad).

„Namiesto pätice zranených útočníkov sa na tradičnom domácom podujatí predstavia Andrej Kollár, Jakub Sukeľ, Branislav Rapáč, Tomáš Zigo a Peter Zuzin,“ informuje web HockeySlovakia.sk.

Tréner Ramsay s dvoma asistentami

Až šesť hráčov v aktualizovanej nominácii pôsobí na klubovej úrovní v HC Košice, ide o brankára Andreja Košarišťana, obrancu Patrika Kocha a útočníkov Marcela Haščáka, Michala Chovana, Branislava Rapáča a Jakuba Sukeľa.

V Poprade nastúpia Slováci vo štvrtok proti výberu Bieloruska a v sobotu proti olympijskému tímu Ruska.

Na slovenskej striedačke budú po boku kouča Ramsayho stáť dvaja asistenti, s ktorými už v minulosti pracoval. Po povinnostiach pri juniorskej reprezentácii SR sa k Ramsaymu vracia Róbert Petrovický a po dlhšej prestávke aj Vladimír Országh.

Nominácia Slovenska na turnaj Kaufland Cup 2020

hrá sa v Poprade

Brankári: Patrik Rybár (Kärpät Oulu/Fín.), Andrej Košarišťan (HC Košice)

Obrancovia: Peter Čerešňák (Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (Dinamo Riga/Lot., KHL), Martin Gernát (Třinec/ČR), Dominik Graňák (Karlove Vary/ČR), Martin Chovan (HC 07 Detva), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (Vítkovice/ČR), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Marcel Haščák, Michal Chovan, Branislav Rapáč, Jakub Sukeľ (všetci HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín.), Patrik Lamper (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Marcinko (Třinec/ČR), Matej Paulovič (Pardubice/ČR), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma/Fín.), Peter Zuzin (HC 07 Detva), Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava)

Viac k témam: Kaufland Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Ramsay musel urobiť v nominácii Slovenska šesť zmien, na lavičke budú aj Petrovický a Országh © SITA Všetky práva vyhradené.