Rakúšania potvrdili prijatie tímu Bratislava Capitals do svojej nadnárodnej súťaže

Hokej Šport

6.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenskému hokejovému klubu Bratislava Capitals už nič nebráni v nadnárodnej rakúskej súťaži doteraz známej pod označením EBEL liga. Bratislavský klub totiž splnil všetky predpísané náležitosti potrebné pre definitívu účasti v zahraničnej lige. „Týmto slovenský klub získal právo štartu v súťaži v sezóne 2020/2021,“ referuje oficiálny web súťaže.

Mení sa názov ligy

Predstavitelia rakúskej hokejovej ligy už 24. apríla s dôvetkom, že Bratislavčania musia splniť predpísané náležitosti. A to sa im napokon aj podarilo.

Súťaž doteraz niesla názov EBEL liga, no ziskom nového hlavného partnera sa bude volať inak. Jej súčasťou sú tímy z Rakúska, Talianska, Maďarska a Česka. Spolu s nováčikom bude mať 12 účastníkov.

„Veríme, že účasť nášho klubu bude pre fanúšikov tejto ligy atraktívna a že spolupráca bude pre obe strany prínosom,“ povedal ešte v závere apríla prezident bratislavského tímu Ivo Ďurkovič.

Prvý zápas sa odohrá v septembri

Klub iClinic Bratislava Capitals v sezóne 2019/2020 pôsobil v Slovenskej hokejovej lige (SHL). Prvý zápas v novej súťaži by slovenského družstvo mohlo absolvovať 18. septembra.

V minulosti už tri seniorské kluby zo Slovenska pôsobili v zahraničných nadnárodných súťažiach – v ruskej KHL to boli Lev Poprad a Slovan Bratislava, v maďarskej MOL lige zase Nové Zámky.

Viac k témam: EBEL liga, hokej, Liga, rakúska
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúšania potvrdili prijatie tímu Bratislava Capitals do svojej nadnárodnej súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.