Rafael Nadal do Londýna pocestuje, ale jeho štart na Turnaji majstrov je otázny

Šport Tenis

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal v stredu odcestuje do Londýna, ale stále nevie, či sa predstaví na koncoročnom turnaji sezóny ATP Finals v britskej metropole.

Zväčšenie brušnej dutiny

Tridsaťtriročný ľavák podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou u osobného lekára Ángela Ruiza Cotorra v Palma de Mallorca, ktoré ukázalo, že aktuálnu svetovú jednotku trápi brušná distenzia (roztiahnutie brušnej dutiny, pozn.).

Rodák z Malorky bude v Londýne od štvrtka trénovať a potom sa rozhodne, či zasiahne aj do súťažných zápasov. Informáciu priniesol web španielskeho denníka Marca.

„Testy, ktoré sme urobili, nám ukázali zväčšenie brušnej dutiny. Ak by bol problém väčší, nedokázali by sme garantovať, že sa Rafa uzdraví. Za predpokladu, že sa problematické miesto zahojí, bude môcť hrať v Londýne,“ uviedol Cotorro.

Titul z Turnaja majstrov zatiaľ nemá

Práve zdravotné ťažkosti Nadalovi v minulosti viackrát znemožnili štart na záverečnom podujatí sezóny, na ktoré sa kvalifikoval už pätnásty raz v kariére. Na titul z Turnaja majstrov však stále čaká.

„Už teraz som veľmi spokojný s mojou sezónou. Mal som ťažký začiatok roka po zranení, ale postupne som sa do toho dostal a stabilizoval svoju hru na vysokej úrovni. Som veľmi hrdý, že sa mi to podarilo,“ povedal Nadal, cituje ho portál atptour.com.

Španiel je druhou najstaršou jednotkou histórie po svojom veľkom rivalovi Rogerovi Federerovi a v tejto sezóne dosiahol viacero prenikavých výsledkov. Dvanásty raz ovládol Roland Garros v Paríži, štvrtýkrát US Open v New Yorku a pridal aj deviaty titul z rímskej antuky na podujatí BNL D´Italia či piaty z tvrdého povrchu na turnaji Canadian Open v Montreale. Celkovo má bilanciu víťazstiev a prehier 51-6.

Viac k témam: Londýn, Turnaj majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Rafael Nadal do Londýna pocestuje, ale jeho štart na Turnaji majstrov je otázny © SITA Všetky práva vyhradené.