Prvý nakazený hráč NBA Gobert si prešiel neľahkým obdobím, chce za tým urobiť hrubú čiaru

Ostatné športy Šport

4.7.2020 (Webnoviny.sk) – Počas nedávnych mesiacov dostával basketbalista tímu zámorskej NBA Utah Jazz Rudy Gobert desiatky nenávistných a škodoradostných správ.

V marci sa v čase začiatku masívneho šírenia koronavírusu stal prvým nakazeným hráčom v NBA, pričom ešte niekoľko hodín predtým na túto tému žartoval. Na tlačovej konferencii sa Gobert dotýkal mikrofónov a diktafónov novinárov s cieľom urobiť si zábavu zo šírenia vírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Za tým všetkým by však najradšej urobil hrubú čiaru a snaží sa myslieť iba na to, kedy opäť bude môcť v súťažnom stretnutí vybehnúť na palubovku.

„Mám radosť, že znova trénujeme. Osobne som pripravený na reštart súťaže a chcem sa pokúsiť vyhrať súťaž. Vnímam to ako môj cieľ. Aby som bol úprimný, po všetkom, čím sme si všetci v tíme prešli po ľudskej stránke, by to bol skvelý návrat,“ poznamenal 28-ročný Francúz.

Gobert nakazil aj spoluhráča

Gobert sa počas svojho ochorenia priznal, že na pár dní stratil chuť a čuch. Okrem toho nakazil svojho spoluhráča Donovana Mitchella.

Ten povedal, že mal na Francúza ťažké srdce a potreboval chvíľu na to, aby „vychladol“. V médiách sa následne objavili správy o rozvrátení priateľstva medzi spomenutými hráčmi a lídrami tímu Utah Jazz.

„Nikdy to nebude dokonalé,“ dodal Gobert na margo vzťahu s Mitchellom. Druhý menovaný vzápätí podotkol, že už spolu vychádzajú dobre.

Nepríjemné správy od fanúšikov

Dvojnásobný najlepšie brániaci hráč v NBA Gobert priznal, že v priebehu prestávky v profilige mu nebolo ľahko. Zvlášť po tom, ako mu chodievali nepríjemné správy od basketbalových priaznivcov.

„Keď vás celý svet odsudzuje, vyhráža sa vám a posiela mnoho negatívnej energie, pre človeka to nie je ľahké. Ľudia niekedy vnímajú záležitosti aj podľa úplnej maličkosti, stačí jedna fotografia, video, rozhovor či akcia v zápase… Nedokážem ovplyvniť, ako ma budú ľudia vnímať, ale budem sa snažiť ovládať svoje konanie,“ skonštatoval Rudy Gobert.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, NBA, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvý nakazený hráč NBA Gobert si prešiel neľahkým obdobím, chce za tým urobiť hrubú čiaru © SITA Všetky práva vyhradené.