Po tragickej smrti Kobeho Bryanta pribúdajú žaloby, prevádzkovateľ letov čelí obvineniu z nedbanlivosti

Ostatné športy Šport

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Necelé tri mesiace po tragickej nehode vrtuľníka v Kalifornii, pri ktorej prišlo o život deväť ľudí vrátane basketbalovej megahviezdy Kobeho Bryanta a jeho 13-ročnej dcéry Gianny, začínajú pribúdať súdne žaloby. Štyria pozostalí po zosnulých pasažieroch vrtuľníka sa rozhodli elektronicky zaevidovať svoje prípady na najvyššom súde v Los Angeles.

Žaloby nie sú zamerané na pilota

Pozostalí žalujú prevádzkovateľa letov spoločnosť Island Express Helicopters a tiež amerického výrobcu vrtuľníkov Sikorsky Aircraft Corporation z neopatrnosti a nedbanlivosti. Novinky prichádzajú dva mesiace po tom, čo sa na súd v podobnom duchu obrátila vdova po Kobem Bryantovi Vanessa.

Spoločnosť Island Express Helicopters odmietla komentovať žiadosť AP na vyjadrenie sa k žalobám. Na rozdiel od pôvodnej verzie Vanessy Bryantovej nové žaloby nie sú zamerané na mŕtveho pilota Aru Zobayana, ale už spomenuté spoločnosti.

Jednu zo žalôb vypísali dve preživšie deti tragicky zosnulého bejzbalového trénera Johna Altobelliho a jeho manželky Keri. Spolu s rodičmi pri leteckej tragédii prišla o život aj ich dcéra Alyssa, ktorá bola spoluhráčkou Gianny Bryantovej v školskom basketbalovom tíme. Ďalšiu žalobu iniciovali manžel a tri deti basketbalovej trénerky Christiny Mauserovej, ktorá tiež sedela vo vrtuľníku smrti.

Stroj havaroval v hustej hmle

Pasažieri vrtuľníka smerovali 26. januára na basketbalový turnaj, keď stroj havaroval v hustej hmle severozápadne od Los Angeles. Pôvodná správa Národnej rady pre bezpečnosť dopravy uviedla, že v troskách sa nenašli žiadne známky zlyhania motora.

Ara Zobayan pracoval ako hlavný pilot vrtuľníkov v spoločnosti Island Express Helicopters, v ktorej pôsobil viac ako 10 rokov a nalietal počas nich 8-tisíc hodín. Vlastnil komerčnú licenciu na lietanie a zároveň bol certifikovaným inštruktorom.

Viac k témam: úmrtie, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Po tragickej smrti Kobeho Bryanta pribúdajú žaloby, prevádzkovateľ letov čelí obvineniu z nedbanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.