Plzeň stráca na Slaviu už 11 bodov, trénera Vrbu by mohol nahradiť Guľa

Futbal Šport

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Tréner Pavel Vrba možno už počas zimnej prestávky skončí vo futbalovom tíme FC Viktoria Plzeň, v ktorom zväčša úspešne pôsobil s krátkymi prestávkami od roku 2008. Vedenie Viktorie je nespokojné s výkonmi mužstva v posledných týždňoch a seriózne zvažuje zmenu na poste hlavného trénera.

Viktoria je v tabuľke druhá

Novým kormidelníkom červeno-modrých by sa mal stať Slovák Adrián Guľa, momentálne tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Informuje o tom web isport.blesk.cz.

Plzni síce patrí druhá priečka v tabuľke najvyššej českej súťaže, ale manko na lídra Slaviu Praha je až 11-bodové a mužstvo pod vedením Vrbu sa výraznejšie nepresadilo ani v aktuálnej edícii európskej pohárovej súťaže.

Dvojmiliónová pokuta pre tím

Po zatiaľ poslednej remíze 1:1 na ihrisku poslednej Karvinej prišiel do šatne šéf klubu Adolf Šádek a mužstvu dal jasne najavo, že takéto výkony ďalej nebude tolerovať.

„Podľa informácii denníka Šport uložil mužstvu kolektívnu pokutu 2 milióny českých korún a v hre je aj zmena na poste trénera. Pavla Vrbu by mohol hneď po skončení jesennej časti súťaže nahradiť Adrián Guľa,“ píše isport.blesk.cz.

Na futbalistov Plzne čakajú v jesennej časti Fortuna ligy už len dva domáce zápasy proti Bohemiansu Praha a Tepliciam, resp. výjazd do Slovácka. Vedenie klubu vyžaduje plný bodový zisk aj zlepšený herný prejav v týchto zápasoch.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Plzeň stráca na Slaviu už 11 bodov, trénera Vrbu by mohol nahradiť Guľa © SITA Všetky práva vyhradené.