Petra Vlhová sa podľa trénerov zlepšuje a vo fínskom Levi ju čaká prvý zjazd sezóny

Ostatné športy Šport

Fotogaléria: Petra Vlhová

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Zimná zjazdárska sezóna klope na dvere čoraz nástojčivejšie. Po októbrovom tradičnom úvode v obrovskom slalome na ľadovci v rakúskom Söldene sa tentoraz najlepší alpskí lyžiari a lyžiarky presunuli na sever Európy, kde sa najbližší víkend predstavia v najtočivejšej disciplíne. Nebude medzi nimi chýbať ani Slovenka Petra Vlhová, druhá najlepšia slalomárka uplynulej zimy vo Svetovom pohári.

„Petra trénovala šesť dní v Levi a potom sme sa presunuli na tri dni do Suoma. Mali sme naozaj veľmi dobré podmienky a máme teda za sebou kvalitný tréning,“ informoval agentúru SITA z Fínska Matteo Baldissarutti, od novej sezóny ďalší stály člen trénerského tímu Petry Vlhovej.

Nevydarený vstup do sezóny

Vlhovej sa v Söldene nevydaril vstup do sezóny podľa predstáv. Zdravotné problémy s dýchacími cestami a z toho vzniknuté tréningové manko sa podpísali na 14. mieste úradujúcej majsterky sveta v obrovskom slalome. Potom zaťala zuby a začala sa tvrdo pripravovať na prvý slalom sezóny.

V talianskom Miláne aj doma v Liptovskom Mikuláši naháňala kondičku a potom sa presunula na sever Európy za snehom. V Levi za polárnym kruhom panujú skvelé podmienky s dostatkom snehu a nízkymi teplotami pod bodom mrazu.

„Včera sme mali voľné jazdenie na pretekovom svahu a mohli sme vidieť, že Petra sa zlepšuje. Spolu s Liviom Magonim sme obslužnému personálu pretekov pomáhali so vstrekovaním vody a bolo to dosť náročné. Počasie vyzerá veľmi dobre. Na sobotu hlásia oblačno a mínus 4 stupne Celzia, možno s ľahkým snežením,“ doplnil Baldissarutti informácie z dejiska SP.

Na otázku, aká je súčasná forma 24-ročnej Slovenky, taliansky tréner odpovedal: „Zlepšuje sa, ale stále to nie je perfektné. Potrebujeme viac času, aby sme doriešili určité problémy a nastavili jej jazdy.“

Cieľom je pódium

Ambiciózna Liptáčka sa v pretekoch Svetového pohára v Levi predstavila dosiaľ štyri razy. S výnimkou úvodného vystúpenia v roku 2013, keď sa ešte neprebojovala do 2. kola, sa Vlhovej v tomto fínskom stredisku zvykne dariť. V posledných troch rokoch obsadila postupne tretie, prvé a druhé miesto.

Najmä jej víťazstvo spred dvoch rokov o 10 stotín sekundy pred fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou bolo nezabudnuteľné. Aké má aktuálne ambície?

„Ak bude schopná dostať sa na stupne víťazov bez ohľadu na pozíciu, náš tím bude veľmi šťastný,“ zakončil predštartovné novinky Matteo Baldissarutti.

Prvé kolo slalomu žien sa na „Čiernej zjazdovke“ v Levi uskutoční v sobotu 23. 11. od 10.15 h SEČ. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad od 13.15 h. V nedeľu sa v rovnakých časoch predstavia v slalome aj muži.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová sa podľa trénerov zlepšuje a vo fínskom Levi ju čaká prvý zjazd sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.