Petra Vlhová sa chystá na preteky v Záhrebe, organizátori avizujú dostatok snehu

Ostatné športy Šport

Fotogaléria: Petra Vlhová

2.1.2020 (Webnoviny.sk) – Chorvátsky Záhreb bude v prvý januárový víkend tradične dejiskom úvodných novoročných slalomov Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach. V sobotu 4. januára sa predstavia ženy a deň po nich muži.

Najlepšie pripravené trate

Obľúbené podujatie Snow Queen Trophy vstúpi do novej dekády a podľa organizátorov v Záhrebe aj na kopci Sljeme sa už finišuje s prípravami na preteky v najtočivejšej disciplíne, kde sa počas oboch dní očakávajú viac než 10-tisícové divácke návštevy.

„V súčasnosti máme na zjazdovke Crveni Spust dostatok snehu a tím zodpovedný za prípravu pretekov robí posledné potrebné úpravy. Chceme zachovať trend skvelej pripravenosti podujatia, ktoré sa za 14 rokov svojej existencie stalo známym po celom svete. Pred rokom nám najlepšie vysvedčenie vystavili samotní pretekári. Tvrdili, že naša trať patrí medzi najlepšie pripravené vo Svetovom pohári. Na to sme obzvlášť hrdí,“ uviedol riaditeľ organizačného výboru pretekov v Záhrebe Vedran Pavlek v tlačovej správe.

Na prvé preteky v novom roku sa chystá aj elitná slovenská pretekárka Petra Vlhová. Slalom na známom Medveďom vŕšku nad Záhrebom zatiaľ nepatrí k tým, kde sa 24-ročná Liptáčka tešila z triumfu, ale na konte má dve druhé miesta z rokov 2017 a 2019.

Mimoriadne preteky

Tretieho januára 2017 išlo z pohľadu slovenského lyžovania o mimoriadne preteky, keďže z víťazstva sa vtedy tešila Veronika Velez-Zuzulová a na stupňoch víťazov ju sprevádzali krajanka Vlhová a Češka Šárka Strachová.

Velez-Zuzulová aj Strachová už ukončili svoje úspešné kariéry. Vlhová sa na preteky v Záhrebe pripravovala na prelome rokov v talianskom Vipitene a do Chorvátska mala zamieriť práve v druhý januárový deň.

Organizátori informovali, že v Záhrebe počas oboch pretekov očakávajú účasť dovedna 150 slalomárov a slalomárok z 20-25 krajín štyroch kontinentov. Sprevádzať by ich malo približne 400 členov ich realizačných tímov. Zoznam účastníkov z radov akreditovaných médií narástol na päťsto.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová sa chystá na preteky v Záhrebe, organizátori avizujú dostatok snehu © SITA Všetky práva vyhradené.