Petra Vlhová má štartové číslo 7 (Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Killington)

Ostatné športy Šport

30.11.2019 (Webnoviny.sk) – Svetový pohár v alpskom lyžovaní pokračuje v sobotu obrovským slalomom v americkom Killingtone. Na štarte nechýba ani Petra Vlhová. Prvé kolo sa ide od 15.45 SEČ a druhé má štart o siedmej večer nášho času.

Po nevydarenom úvode sezóny v obrovskom slalome v rakúskom Söldene a predčasnej rozlúčke z líderskej pozície v 2. kole slalomu vo fínskom Levi nastal čas na reparát. Slovenská lyžiarka má na to v Killingtone dva pokusy – okrem sobotňajšieho obrovského slalomu sa v nedeľu pôjde aj slalom.

Vlhová sa v Killingtone predstavila aj v predchádzajúcich troch rokoch, odkedy Svetový pohár prvýkrát zavítal do tohto zimného strediska v americkom štáte Vermont. Ambiciózna Liptáčka už na miestnych svahoch dosiahla dve druhé a jedno piate miesto v slalome, v obrovskom slalome to zatiaľ najvyššie dotiahla vlani na siedmu priečku.

Všeobecne sa očakáva ďalší diel jej súboja s fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá sa stala víťazkou slalomu v Levi. Shiffrinová je zatiaľ na domácom snehu v slalome stopercentná, na konte má víťazný hetrik z rokov 2016 – 2018. V obrovskom slalome zatiaľ na domáce víťazstvo čaká.

Preteky SP žien na východe USA sa vlani tešili veľkej diváckej obľube, priamo v dejisku si ich pozrelo počas dvoch dní až 39 000 ľudí.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020

Killington

1. kolo (od 15.45 SEČ)

online

Petra Vlhová má štartové číslo 7 a Mikaela Shiffrinová má trojku.

Viac k témam: Killington, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová má štartové číslo 7 (Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Killington) © SITA Všetky práva vyhradené.