Peter Sagan pokračuje v propagácii Giro d’Italia, tentoraz ušil starostovi Milána bundu

Cyklistika Šport

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Široký záber Petra Sagana v reklamných aktivitách je všeobecne známy. Vo vydarenej sérii propagačných videí pred tohtoročnými pretekmi Giro d´Italia (3.- 25. 10.) už bol znalcom talianskeho umenia aj kuchárom v talianskej reštaurácii.

Sagan ako módny tvorca

Do tretice sa trojnásobný majster sveta a líder tímu Bora-Hansgrohe stal elitným krajčírom v ateliéri Ermenegilda Zegne v Miláne, kde navrhol a ušil športovú bundu so značkou Bora-Hansgrohe pre starostu tohto mesta Giuseppeho Salu.

Sagan ako módny tvorca v celosvetovo známom meste módy. Toto spojenie nenechalo chladným ani prvého muža milánskej radnice.

„Sagan s istotou nakreslí tvar rukáva. Potom tkaninu dokonale oreže, šikovne šije a prispôsobí úpravy mieram špeciálneho zákazníka. A že sa pri tom pichne do prsta? To neprekáža, len nech to dobre dopadne na Giro d´Italia,“ píše sa v texte k propagačnému videu. z Milána.

Šampión cyklistiky aj irónie

„Keď poznáte miery vašich súperov, ste bližšie k víťazstvu. V cyklistike je zásadné vedieť odhadnúť vzdialenosti, čas a rytmus a všetky tie pohyby okolo vás. To všetko je súčasťou víťaznej stratégie. Na dvoch kolesách som s Petrom Saganom, samozrejme, nemohol držať krok. Preto som rád, že som sa s ním ocitol aspoň v ateliéri Ermenegilda Zegna v úlohe toho, komu odoberá miery na oblečenie. Sagan je šampión cyklistiky aj irónie,“ podotkol Giuseppe Sala v tlačovej správe organizátorov Gira.

Starosta Milána, kde Giro d´Italia každý rok tradične vrcholí, na adresu držiteľa 113 víťazstiev v profipelotóne ešte dodal: „Som si istý, že jeho účasť urobí z Giro d´Italia ešte vzrušujúcejšie divadlo a po náročných mesiacoch koronakrízy prinesie priaznivcom cyklistiky chvíle zaslúženého potešenia. Miláno sa teší, že opäť privíta tieto preteky s veľkým nadšením aj so Saganom.“

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan pokračuje v propagácii Giro d’Italia, tentoraz ušil starostovi Milána bundu © SITA Všetky práva vyhradené.