Paulína Fialková skončila v stíhačke tesne za pódiom, jej sestre Ivone preteky v Hochfilzene nevyšli

Ostatné športy Šport

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila piate miesto v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Brezna bola blízko k umiestneniu na stupňoch víťazov, ale o lepší výsledok ju pripravila jedna chyba na záverečnej streľbe v stoji.

Po suverénnom výkone sa tešila z triumfu Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá vybielila všetkých dvadsať terčov. Na druhom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová a v porovnaní s piatkovými rýchlostnými pretekmi si o jednu priečku pohoršila tretia Ingrid Landmark Tandrevoldová.

Paulína Fialková štartovala ako štvrtá so stratou 22 sekúnd na Talianku Dorotheu Wiererovú. Vedúcej žene Svetového pohára sa však nedarilo na strelnici a nebojovala o víťazstvo. Naopak, staršia zo sestier Fialkových bola precíznejšia, na prvých troch streleckých položkách chybovala iba raz a pred záverečnou „stojkou“ bola v kontakte s najlepšími. Netrafila však v poradí 19. terč, a tak sa musela uspokojiť s piatou pozíciou, keď v poslednom bežeckom kole zdolala Francúzsku Anais Bescondovú.

„Jeden presný výstrel mi chýbal od toho, aby som bola na pódiu. Boli to veľmi kvalitné preteky, na začiatku ma rozhodil pád, ale som rada, že som sa dokázala skoncentrovať na streľbu. Podmienky boli dobré, vietor prakticky nefúkal. Stále cítim, že vlani som bola na trati lepšia, ale som presvedčená, že v správny čas to príde. Hochfilzen je jedno z mojich obľúbených stredísk, je tu vždy sneh, široké trate a tiež pekné počasie. Moje sebavedomie išlo hore, ale stále musím na sebe pracovať, ak chcem držať krok s najlepšími,“ povedala Paulína Fialková v rozhovore pre RTVS.

Ivona Fialková preteky absolútne nezvládla a z 31. priečky na štarte sa prepadla o 25 pozícii. Na strelnici zaváhala hneď osemkrát, a tak nemohla pomýšľať na kvalitný výsledok. Zo všetkých klasifikovaných pretekárok bola horšia iba Natalja Kocerginová z Litvy. Ďalšie ženské súťaže sú naplánované už o päť dní vo francúzskom stredisku Le Grand-Bornand, kde biatlonistky zabojujú o víťazstvo v rýchlostných pretekoch na 7,5 km.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 2. kolo

Hochfilzen (Rak.)

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 29:14,6 min (0), 2. Hanna Öbergová (Švéd.) +25,8 s (2), 3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +39,7 (1), 4. Justine Braisazová (Fr.) +47,9 (2), 5. Paulína Fialková (SR) +1:02,9 min (2), 6. Anais Bescondová (Fr.) +1:07,8 (1) … 56. Ivona Fialková (SR) +4:38,3 (8)

Viac k témam: biatlon, Hochfilzen, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Paulína Fialková skončila v stíhačke tesne za pódiom, jej sestre Ivone preteky v Hochfilzene nevyšli © SITA Všetky práva vyhradené.