Pár pozitívnych testov na koronavírus snahu o reštart NHL nezastaví, tvrdí zástupca komisára Daly

Hokej Šport

25.4.2020 (Webnoviny.sk) – Rovnako ako ďalšie súťaže po celom svete v rôznych odvetviach aj v zámorskej NHL neustále skúmajú možnosti na pokračovanie prerušenej sezóny 2019/2020.

Viac o téme: Koronavírus

Pozitívne testy nezastavia snahu obnoviť NHL

Na svetlo sveta sa dostali už mnohé dohady o možnostiach, no podľa zástupcu komisára Billa Dalyho ani jednu z nich neovplyvní, ak sa objavia pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u niektorých osôb v kluboch či vedení ligy.

„Všetko bude závisieť od aktuálnej situácie, faktov a okolností. Nemyslím si však, že jeden aj viac pozitívnych testov celú našu snahu o reštart zastaví,“ povedal Daly pre kanadskú TSN.

Zápasy bez divákov

V súčasnosti je najreálnejšia možnosť obnovenia aktuálnej sezóny NHL v júli. Hralo by sa v štyroch rôznych mestách bez prítomnosti divákov. Hovorí sa o mestách Edmonton, Raleigh či St. Paul.

Proti možnému reštartu hokejovej profiligy však hovorí stanovisko šéfky Úradu verejného zdravotníctva v kanadskej Alberte Deeny Hinshawovej. Podľa nej by malo byť až do konca leta zakázané organizovať podujatia a festivaly pre viac ako 15 osôb.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Pár pozitívnych testov na koronavírus snahu o reštart NHL nezastaví, tvrdí zástupca komisára Daly © SITA Všetky práva vyhradené.