Pandémia v USA a Kanade ohrozuje pokračovanie NHL, ochorenie môže zasiahnuť kluby nerovnomerne

Hokej Šport

27.3.2020 (Webnoviny.sk) – Šéf zdravotníckeho oddelenia zámorskej hokejovej NHL Winne Meeuwisse očakáva masívne zhoršenie pandémie koronavírusu v Severnej Amerike. Prognózuje tiež, že ochorenie COVID-19 zasiahne jednotlivé kluby profiligy nerovnomerne. To môže ovplyvniť schopnosť týchto organizácií vrátiť sa do tréningového procesu.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s touto predpoveďou odborníka zástupca komisára súťaže Bill Daly zopakoval vyjadrenia z predchádzajúceho obdobia: „Čakáme a zároveň veríme, že v istom bode budeme môcť pokračovať v súťaži.“

Dvaja hráči sú nakazení

V NHL je nútená pauza od 12. marca a vedenie ligy hráčom odporučilo preventívnu domácu izoláciu predbežne do 4. apríla. V hokejovej profilige sú zatiaľ potvrdené len dva prípady nákazy koronavírusom u hráčov, oba sú z tímu Ottawa Senators.

Aj keby sa situácia v dohľadnom čase v USA aj Kanade upokojila, podľa Meeuwissea budú rôzne lokality kontinentu zasiahnuté inou intenzitou. A to môže spomaliť prípadný opätovný rozbeh NHL.

„Ak bude situácia v domovských lokalitách našich 31 klubov príliš rozdielna, bude veľmi ťažké opäť naštartovať súťaž,“ myslí si Meeuwisse.

Vedenie NHL sa pripravuje na rôzne scenáre

Vedenie NHL sa aktuálne intenzívne pripravuje na rôzne scenáre v spojitosti s budúcnosťou sezóny 2019/2020. Okrem predčasného konca je v hre napríklad vyraďovacia časť v lete a odovzdaním Stanleyho pohára víťazovi v septembri.

„Postupne sa oboznamujeme so situáciou a reagujeme na zmeny. Vyhodnocujeme všetky riziká pre hráčov, realizačné tímy, pracovníkov arén či fanúšikov. Keď bude situácia jasnejšia, tak prijmeme rozumné riešenie,“ dodal Meeuwisse.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus, NHL National Hockey League, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia v USA a Kanade ohrozuje pokračovanie NHL, ochorenie môže zasiahnuť kluby nerovnomerne © SITA Všetky práva vyhradené.