Naomi Osaková je sklamaná z odloženia olympiády v Tokiu, bola adeptkou na medailu

Šport Tenis

29.3.2020 (Webnoviny.sk) – Dvojnásobná grandslamová šampiónka Japonka Naomi Osaková je sklamaná, že v jej rodnej krajine sa v lete 2020 neuskutočnia olympijské hry. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet a výrazne ovplyvnila aj športové dianie na celej planéte.

Jedným dychom však vyjadrila podporu odkladu hier na rok 2021. V sobotu na sociálnych sieťach napísala, že potrebovala „pár dní na to, aby dokázala sformulovať svoje myšlienky“.

Viac o téme: Koronavírus

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) potvrdil preloženie OH v utorok. „Šport nás všetkých opäť zjednotí. Bude tu pre nás, ale teraz nie je ten čas,“ napísala tiež Osaková.

Prihovorila sa tiež obyvateľom Japonska: „Zostaňte silní, vydržte a v ten správny okamih ukážte svetu, aká krásna je naša vlasť.“

Dvadsaťdvaročná Naomi Osaková mala byť v lete 2020 jednou z najsledovanejších domácich športovcov počas OH, bola totiž adeptkou na zisk medaily v ženskej tenisovej dvojhre.

V septembri 2018 ovládla newyorský US Open a v januári 2019 aj Australian Open v Melbourne. Stala sa prvou ázijskou tenistkou na poste svetovej jednotky rebríčka WTA.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Naomi Osaková je sklamaná z odloženia olympiády v Tokiu, bola adeptkou na medailu © SITA Všetky práva vyhradené.