Najviac dopingových kontrol absolvovala spomedzi žien Kužmová, z mužov viedol Hjeon

Šport Tenis

28.2.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiarsky denník Blick s odvolaním na oficiálne údaje Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) zverejnil mená hráčov a hráčok, ktoré v roku 2019 absolvovali najviac dopingových kontrol.

Medzi ženami v tomto rebríčku dominuje slovenská tenistka Viktória Kužmová, ktorú si dopingoví komisári vyhliadli až 34-krát. Zaujímavosťou je, že až v 23 prípadoch išlo o mimosúťažné testovania.

Dopingovej kontrole sa iba málokedy vyhli tenistky z absolútnej svetovej špičky. Aktuálna jednotka rebríčka WTA Ashleigh Bartyová z Austrálie bola testovaná 29-krát, rovnako ako Ukrajinka Elina Svitolinová. Denník Blick tiež uviedol, že najlepšia švajčiarska reprezentantka Belinda Bencicová musela podstúpiť 23 testovaní na doping, z toho až 17-krát v súkromí, respektíve mimo oficiálnych príležitostí.

Rovnako ako Kužmová absolvoval 34 kontrol aj kórejsky tenista Čchung Hjeon, čo je najviac spomedzi mužov. Dopingoví komisári si dôkladne posvietili aj na trojicu velikánov súčasného tenisu. Rafael Nadal a Roger Federer boli testovaní zhodne 29-krát, pričom vo väčšine prípadov išlo o súkromné prehliadky. Novak Djokovič v porovnaní so svojimi rivalmi absolvoval o päť testov menej, hoci spomenuté trio odohralo v sezóne približne rovnaký počet duelov.

Viac k témam: doping
Zdroj: Webnoviny.sk – Najviac dopingových kontrol absolvovala spomedzi žien Kužmová, z mužov viedol Hjeon © SITA Všetky práva vyhradené.