Nadal sa v Davisovom pohári postaral o magický zážitok, Španieli môžu opäť získať trofej

Šport Tenis

Fotogaléria: Rafael Nadal

24.11.2019 (Webnoviny.sk) – Španielski tenisti naplno využívajú podporu domáceho publika na finálovom turnaji tohtoročného Davisovho pohára. V madridskej aréne Caja Magica sa postarali o magický zážitok pre svojich priaznivcov a po osemročnej pauze môžu získať víťaznú trofej. K postupu do finále im výrazne pomohol vo forme hrajúci Rafael Nadal, ktorý bol strojcom oboch bodov proti hráčom Veľkej Británie.

Veľmi špeciálny pocit

Koncoročná svetová jednotka najskôr v singli zdolala Daniela Evansa hladko 6:4, 6:0 a následne vo štvorhre nastúpila po boku krajana Feliciana Lópeza proti britskej dvojici Jamie Murray, Neal Skupski.

Vo vyrovnanom deblovom súboji ani jeden z párov nestratil svoj servis, no Španieli boli úspešnejší v tajbrejkoch. V prvom sete uspeli pomerom 7:3 a v druhom 10:8. „Je to špeciálny pocit, veľmi špeciálny. Ďakujem Felicianovi a divákom, ktorí boli skvelí,“ povedal Nadal, cituje ho portál BBC.com.

Briti napriek tomu, že nevyužili služby Andyho Murrayho, siahali na finálovú miestenku. K úspechu im však chýbala presnejšia ruka v rozhodujúcich momentoch súboja vo štvorhre.

Na titul čakajú od roku 2011

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Mali sme niekoľko šancí, ale Španieli veľmi kvalitne podávali a vytiahli dôležité údery v kľúčových situáciách,“ povedal Skupski.

Španieli čakajú na daviscupový titul od roku 2011, kedy vo finále takisto na domácej pôde v Seville zdolali Argentínčanov 3:1 na zápasy. Po ôsmich rokoch čakania sa môžu tešiť opäť. V Madride zvládli všetky štyri zápasy v rámci nového formátu súťaže.

V nedeľu vyzvú v súboji o prvenstvo Kanaďanov, pre ktorých to bude historická premiéra vo finále. Prvá dvojhra je naplánovaná na 16.00 h. „Máme veľmi unikátnu možnosť vyhrať turnaj v domácom prostredí. Je to pre nás špeciálny moment,“ doplnil 38-ročný López.

Viac k témam: Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadal sa v Davisovom pohári postaral o magický zážitok, Španieli môžu opäť získať trofej © SITA Všetky práva vyhradené.