Na Stanley Cup čaká od roku 1994, ale podľa rebríčka Forbesu je najhodnotnejším klubom NHL

Hokej Šport

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – New York Rangers čaká na zisk Stanleyho pohára od roku 1994, v ostatných dvoch sezónach chýbal v play-off, ale napriek tomu je najhodnotnejším klubom zámorskej hokejovej NHL.

Podľa renomovaného magazínu Forbes sa jeho hodnota v aktuálnom kalendárnom roku vyšplhala na 1,65 miliardy amerických dolárov, čo je o šesť percent viac ako vlani.

Rangers sú na čele dlhodobo

Nad hranicu jednej miliardy sa ešte dostali Toronto Maple Leafs (1,5 mld. USD), Montreal Canadiens (1,34 mld. USD), Chicago Blackhawks (1,08 mld. USD) a Boston Bruins (1 mld. USD).

„Jazdci“ sa držia na čele rebríčka už piaty rok v rade. V rámci minulej sezóny 2018/19 dosiahli výnosy vo výške 270 miliónov dolárov a mali prevádzkový zisk 123 mil. USD.

Klub z Manhattanu navyše dlhodobo profituje z predaja prémiových sedadiel na štadióne, reklamy, sponzoringu, televíznych práv a poskytovania Madison Square Garden na účely koncertov či iných spoločenských podujatí.

NHL je v tieni iných športov

Zaujímavosťou je, že najlepších päť klubov poradia Forbes (NY Rangers, Toronto, Montreal, Chicago, Boston) má spolu hodnotu 6,58 miliardy USD, čo je 3,7-krát viac ako je súhrnná hodnota piatich tímov na chvoste rebríčka. Na ňom sa nachádzajú Arizona Coyotes, Florida Panthers, Columbus Blue Jackets, Buffalo Sabres a Winnipeg Jets.

NHL však zostáva v zámorí v tieni iných športov. Televízne práva na hokejovú profiligu majú aktuálne hodnotu 820 miliónov amerických dolárov.

Pre porovnanie, v bejzbalovej MLB je to 1,88 mld. USD, v basketbalovej NBA 2,81 mld. USD a najväčšiu porciu financií si pre seba berie NFL v americkom futbale (7,35 mld. USD). Navyše, v súčasnosti je najhodnotnejším športovým klubom na svete práve tím z NFL – Dallas Cowboys.

Viac k témam: MLB Major League Baseball, NBA, NFL, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Stanley Cup čaká od roku 1994, ale podľa rebríčka Forbesu je najhodnotnejším klubom NHL © SITA Všetky práva vyhradené.