Na dohratie Premier League potrebujú kluby aspoň desať štadiónov a desiatky tisíc testov

Futbal Šport

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Aspoň desať štadiónov je potrebných na to, aby sa v Anglicku podarilo dohrať sezónu 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži. Také je resumé piatkového stretnutia klubov Premier League vo veci možného pokračovania súťaže, ktorá nútene pauzuje od 13. marca kvôli pandémii koronavírusu.

Neutrálne ihriská sú žiadúce

Nemusí ísť pritom o arény účastníkov PL, môžu medzi nimi byť aj neutrálne plochy. Využitie takých štadiónov je dokonca žiadúce, pomohlo by sa tým zmierniť riziko koncentrácie fanúšikov pred domovskými štadiónmi. V Premier League je potrebné dohrať ešte 92 duelov.

Ďalšou nevyhnutou podmienkou na úspešné ukončenie Premier League je približne 40-tisíc testov, ktoré budú musieť podstúpiť hráči, členovia realizačných tímov a ďalší obslužný personál. Za každých okolností by sa hralo za zatvorenými tribúnami.

„Pokračovať budeme iba vtedy, ak to bude bezpečné. Žiadne kroky nepodnikneme bez súhlasu vlády a príslušných zdravotníckych organizácií,“ zhodli sa kluby.

Strata deväťcifernej sumy

Kluby si uvedomujú, že diváci sa na tribúny vrátia až v okamihu, keď bude k dispozícii vakcína proti ochoreniu COVID-19. Znamená to, že pred prázdnymi tribúnami sa v Anglicku bude hrať možno aj v sezóne 2020/2021, čo by napríklad pre Manchester United alebo Arsenal Londýn znamenalo stratu deväťcifernej sumy v britských librách.

Suverénnym lídrom tabuľky prerušenej Premier League je FC Liverpool, na svojom konte má o 15 bodov a jeden zápas viac ako druhý Manchester City.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Na dohratie Premier League potrebujú kluby aspoň desať štadiónov a desiatky tisíc testov © SITA Všetky práva vyhradené.