Mikaela Shiffrinová prežíva ťažké chvíle, nečakane zomrel jej otec (foto)

Ostatné športy Šport

3.2.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 3. februára 17:27

Najlepšia zjazdová lyžiarka súčasnosti Mikaela Shiffrinová sa vyrovnať musí s nečakanou a nepríjemnou správou. V pondelok zomrel jej otec Jeff, ktorý ju ešte v januári osobne podporoval na pretekoch Svetového pohára.

Otcovo zlaté pravidlo

Dvadsaťštyriročná Američanka zverejnila smutnú informáciu prostredníctvom oficiálnych účtov na sociálnych sieťach.

„Moja rodina je zronená z nečakaného odchodu nášho srdečného, milovaného, starostlivého, trpezlivého a skvelého otca. Bol našimi horami, našim oceánom, našou dušou, našim všetkým. Naučil ma toho veľa, ale pamätám si najmä jeho jedno zlaté pravidlo: ‚Buď milá a najskôr mysli.‘ To si so sebou budem nosiť navždy. Počas svojho života sa o každého staral a bol najmenej sebeckým človekom, akého som poznala. Bol pevným základom našej rodiny a veľmi nám bude chýbať. Ďakujem vám z hĺbky môjho srdca, že rešpektujete súkromie mojej rodiny počas tohto nepredstaviteľného a zničujúceho obdobia,“ napísala Shiffrinová k otcovej fotke na instagrame.

Sústrasť od Petry Vlhovej

Rodáčka z Vailu je momentálne líderkou celkového poradia Svetového pohára so ziskom 1225 bodov. Rovnako vedie aj hodnotenie slalomu, druhá priečka jej patrí v zjazdoch a obrovských slalomoch.

Druhá Talianka Federica Brignoneová má na konte 955 bodov, tretia Slovenka Petra Vlhová 830 bodov. „Miki, je mi ľúto tvojej straty. Moje myšlienky smerujú k tebe a tvojej rodine, buď silná,“ odkázala Vlhová svojej rivalke.

Mikaela Shiffrinová je známa svojim blízkym vzťahom s mamou Eilleen, ktorá ju pravidelne chodí podporovať na preteky.

Jej zosnulý otec Jeff bol anestéziológom Univerzitnej nemocnice v Colorade. Na lyžiarskych podujatiach sa objavoval menej často ako jeho manželka a väčšinou sa držal v úzadí.

View this post on Instagram “My family is heartbroken beyond comprehension about the unexpected passing of my kindhearted, loving, caring, patient, wonderful father. Our mountains, our ocean, our sunrise, our heart, our soul, our everything. He taught us so many valuable lessons…but above everything else, he taught us the golden rule: be nice, think first. This is something I will carry with me forever. He was the firm foundation of our family and we miss him terribly. Thank you, from the depths of my heart, for respecting my family’s privacy as we grieve during this unimaginable and devastating time.”—Courtesy of Mikaela’s Team ?? A post shared by Mikaela Shiffrin ⛷? (@mikaelashiffrin) on Feb 3, 2020 at 7:15am PST

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikaela Shiffrinová prežíva ťažké chvíle, nečakane zomrel jej otec (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.