Martin Bakoš bude spoluhráčom Júliusa Hudáčka, podpísal zmluvu so Spartakom

KHL Šport

11.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš bude v sezóne 2020/2021 spoluhráčom krajana – brankára Júliusa Hudáčka v ruskom klube KHL Spartak Moskva. Vedenie stoličného tímu potvrdilo angažovanie 30-ročného Spišiaka, ktorý v minulej sezóne pôsobil v konkurenčnej organizácii Admiral Vladivostok. Martin Bakoš podpísal kontrakt na dva roky.

Už v závere marca, keď sa potvrdil Bakošov odchod z Vladivostoku, Rusi špekulovali o odchode Slováka do Spartaka Moskva. Tento tím potvrdil aj príchod brankára Alexandra Truškova tiež z Admiralu Vladivostok a útočníka Romana Ľubimova z Metallurgu Magnitogorsk. „Vítame Martina v Spartaku a v ďalšej sezóne mu prajeme mnoho úspechov,“ uvádza sa na webe moskovského klubu.

Martin Bakoš bol v uplynulej sezóne najproduktívnejším hráčom Admiralu, v 61 zápasoch nazbieral 42 kanadských bodov (19+23). V rámci produktivity celej súťaže patrila rodákovi zo Spišskej Novej Vsi 15. priečka. Slovenský reprezentant v minulosti nastupoval v KHL aj za Slovan Bratislava, Červenú hviezdu Kchun-lun a HK Soči.

Moskovský Spartak v sezóne 2019/2020 stroskotal hneď v prvom kole play-off, keď v sérii s Dinamom Moskva prehral 2:4 na zápasy. V základnej časti obsadil tím vedený Olegom Znarokom v Západnej konferencii piate miesto.

Viac k témam: prestup
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin Bakoš bude spoluhráčom Júliusa Hudáčka, podpísal zmluvu so Spartakom © SITA Všetky práva vyhradené.