Marinčin je späť v prvom tíme Toronta, na farmu v AHL bol preradený len na pár hodín

Hokej Šport

17.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský obranca Martin Marinčin je späť v klube zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs.

Dvadsaťsedemročného košického rodáka vedenie organizácie preradilo z farmárskeho tímu Toronto Marlies zo súťaže AHL do elitného tímu iba niekoľko hodín po tom, ako putoval k Marlies. Šlo iba o administratívne preradenie. Informáciu priniesol oficiálny klubový twitter.

Účastník majstrovstiev sveta v rokoch 2014, 2016 a 2019 od 29. novembra putoval k Marlies už tretíkrát, pričom za ten čas absolvoval v AHL tri stretnutia so ziskom jednej asistencie.

V NHL v tomto ročníku absolvoval iba sedem súbojov bez bodového zisku, zatiaľ naposledy v profilige nastúpil 2. novembra proti Philadelphii. Stále tak platí, že od odchodu kouča Mika Babcocka závere novembra za Maple Leafs ešte nenastúpil.

Marinčin doteraz absolvoval v NHL 208 stretnutí, dosiahol v nich 4 góly a 26 asistencií. Okrem Toronta pôsobil aj v Edmontone Oilers.

Viac k témam: AHL, NHL, Toronto Marlies
Zdroj: Webnoviny.sk – Marinčin je späť v prvom tíme Toronta, na farmu v AHL bol preradený len na pár hodín © SITA Všetky práva vyhradené.