Marco Pantani sa možno nepredávkoval, myslí si jeho drogový díler

Cyklistika Šport

13.1.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajší šampión cyklistických pretekov Tour de France či Giro d’Italia Talian Marco Pantani by sa v pondelok dožil okrúhlej päťdesiatky. Rodák z Ceseny, všeobecne považovaný za jedného z najlepších vrchárov cyklistickej histórie, odišiel z tohto sveta presne 14. februára 2004, jeho bezvládne telo našli v hotelovej izbe v Rimini.

Vyšetrovanie preukázalo, že cyklista skonal na následky predávkovania kokaínom. Talianske periodikum La Repubblica však najnovšie publikovalo výpoveď jeho drogového dílera Fabia Miradossu, podľa ktorého sa v prípade Pantaniho záhadnej smrti aj po rokoch stále vynára niekoľko nezodpovedaných otázok a rozporuplných tvrdení.

„Pantani nikdy ‚nešňupal‘ kokaín, on ho fajčil. Pitva však ukázala niečo iné,“ uviedol Miradossa, ktorý sa domnieva, že pretekár sa nepredávkoval.

„Dohodli sme sa, že bude mať pri sebe 20-tisíc eur. Policajti však v hotelovej izbe tieto peniaze nenašli. Niekto ich vzal? Bol niekto v Pantaniho izbe? Niekto ho zabil? Nebola to samovražda,“ poznamenal drogový díler a doplnil: „Ktokoľvek zinscenoval túto scénu, o Marcovi toho veľa nevedel.“

Viac k témam: Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Marco Pantani sa možno nepredávkoval, myslí si jeho drogový díler © SITA Všetky práva vyhradené.