Lantoši si v AHL pripísal gól a premenil rozhodujúci nájazd, Cehlárik prispel dvomi asistenciami

Hokej Šport

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejisti Róbert Lantoši a Peter Cehlárik sa výrazne podieľali na víťazstve Providence Bruins nad Hartfordom Wolf Pack 4:3 po samostatných nájazdoch v piatkovom zápase AHL. Peter Cehlárik prispel dvoma asistenciami, Róbert Lantoši si pripísal gól a tiež premenil rozhodujúci nájazd.

Okrem toho až sedemkrát vystrelil na bránku súpera a na konci zápasu mal plusový bod. To všetko mu vynieslo honor 1. hviezdy. Nováčik v AHL Lantoši v 13 zápasoch nazbieral 8 bodov za 4 góly a 4 asistencie. Cehlárik má z 10 zápasov 12 bodov.

V piatok bodovali aj ďalší traja Slováci, všetci si pripísali asistencie. Obranca Christián Jaroš bol pri dvoch góloch Beleville Senators pri víťazstve nad Bridgeport Sound Tigers 4:3 po predĺžení. Útočník Marko Daňo raz asistoval a mal aj plusový bod pri prehre Clevelandu Monsters v Rochesteri 2:3 po predĺžení.

Útočník Marián Studenič asistoval a pripísal si aj dve plusky pri výhre Binghamtonu Devils nad Lehigh Valley Phantoms 3:1. Ďalší traja slovenskí hokejisti Martin Fehérváry (Hershey Bears), Adam Ružička (Stockton Heat) a Tomáš Jurčo (Bakersfield Condors) sa do štatistík produktivity nezapísali.

AHL – výsledky

piatok, zápasy s bodujúcimi Slovákmi:

Providence – Hartford 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Peter Cehlárik – 2 asistencie, 5 striel, neúspešný nájazd, Róbert Lantoši (obaja Providence) 1 gól, 7 striel, 2 trestné minúty, 1 plusový bod, premenený nájazd. 1. hviezda – Adam Húska (Hartford) nechytal

Rochester – Cleveland 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Marko Daňo (Cleveland) – 1 asistencia, 2 trestné minúty, 1 plusový bod

Binghamton – Lehigh Valley 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Marián Studenič (Binghamton) – 1 asistencia, 1 strela, 2 plusové body

Belleville – Bridgeport 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
Christián Jaroš (Belleville) – 2 asistencie, 2 trestné minúty, 2 plusové body

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Lantoši si v AHL pripísal gól a premenil rozhodujúci nájazd, Cehlárik prispel dvomi asistenciami © SITA Všetky práva vyhradené.