Lakers si uctili pamiatku Kobeho Bryanta, LeBron James svojím príhovorom dojal všetkých

Ostatné športy Šport

1.2.2020 (Webnoviny.sk) – Smrť Kobeho Bryanta rezonovala aj pri prvom zápase basketbalistov tímu NBA Los Angeles Lakers od tragického úmrtia svojej legendy.

Lakers sa piatkový duel, ktorý sa niesol v znamení rozlúčky s Bryantom a ďalšími obeťami havárie helikoptéry pri kalifornskom Calabasase, nevydaril. V Staples Center prehrali s Portlandom Trail Blazers 119:127 (36:38, 26:22, 34:43, 23:24)

Slzy v Staples Center

Dojímavý príhovor opory LA Lakers LeBrona Jamesa, ktorý si uctil priateľa, si však podmanil arénu a nenechal hráčov ani fanúšikov v hľadisku chladných. Zaplavili ich slzy.

„Myslím si, že dnes každým lomcovali emócie. Každý z nás má svoje vlastné dôvody, prečo ho to tak zasiahlo, ale všetci sme súčasťou tejto rodiny, organizácie Lakers, čo nám automaticky pridáva na prežívaní emócií,“ uviedolv Bryantovom drese s číslom 24 oblečený a dojatý LeBron James, ktorý si po boku legendy zahral na dvoch olympijských hrách.

Okrem basketbalovej legendy pri nedeľňajšom páde helikoptéry zomrelo ďalších osem ľudí, medzi ktorými bola aj 13-ročná Bryantova dcéra Gianna.

Nikto sa necítil ako víťaz

Nebolo jednoduché pre aktérov v tejto smútiacej atmosfére odohrať ligový basketbalový duel. V najlepšom svetle sa predviedol Damian Lillard, ktorý dosiahol 48 bodov hostí a výrazne prispel k ich víťazstvu.

„Nemyslím si, že by sa dnes vzhľadom na okolnosti niekto cítil ako víťaz. Spomienky, ktoré si z toho vezmeme, boli jednoducho smutné a ťažké. Je dobré, že sme mohli hrať. Byť na strane víťazného družstva je pozitívne, ale o to v tomto momente ani nešlo,“ uviedol Lillard.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Lakers si uctili pamiatku Kobeho Bryanta, LeBron James svojím príhovorom dojal všetkých © SITA Všetky práva vyhradené.