Kužmovú ani Schmiedlovú nepotešil žreb hlavnej súťaže Australian Open, čakajú ich silné súperky

Šport Tenis

16.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová vo štvrtok spoznali mená súperiek v hlavnej súťaži ženskej dvojhry na blížiacom sa Australian Open v Melbourne. Prvá menovaná sa v úvodnom kole stretne s 38. hráčkou svetového rebríčka Nemkou Juliou Görgesovou, s ktorou má negatívnu vzájomnú bilanciu 1:4.

Náročné druhé aj tretie kolo

Schmiedlová bude mať ešte náročnejšiu úlohu, keď vyzve šiestu nasadenú Švajčiarku Belindu Bencicovú. V doterajších dvoch vzájomných súbojoch si pripísala jedno víťazstvo.

V prípade prekvapivého úspechu v prvom kole by Slovenky nečakali ľahké súperky ani v druhom zápase. Kužmová by sa stretla s víťazkou duelu medzi 13. nasadenou Chorvátkou Petrou Martičovou a Američankou Christinou McHalovou.

V prípadnom treťom kole môže nastúpiť proti 18. nasadenej Američanke Alison Riskeovej. Schmiedlová by si v druhom kole zmerala sily s úspešnejšou z duelu medzi Lotyškou Jelenou Ostapenkovou a jednou z kvalifikantiek. V treťom kole by ju pravdepodobne čakala Estónka Anett Kontaveitová.

Plíšková si zmeria sily s Mladenovicovou

Nasadená jednotka ženského „pavúka“ Austrálčanka Ashleigh Bartyová nastúpi v prvom kole proti Ukrajinke Lesii Curenkovej. Nepríjemnejšiu súperku bude mať česká dvojka Karolína Plíšková, proti ktorej sa postaví Francúzka Kristina Mladenovicová. Obhajkyňu prvenstva Japonku Naomi Osakovú preverí Češka Marie Bouzková.

V mužskej časti bude prvý nasadený Španiel Rafael Nadal čeliť Bolívijčanovi Hugovi Dellienovi. Dvojka „pavúka“ a obhajca titulu Srb Novak Djokovič nastúpi proti Nemcovi Janovi-Lennardovi Struffovi.

Švajčiar Roger Federer v pozícii trojky vyzve Američana Steva Johnsona. Šancu na postup do hlavnej súťaže mužskej dvojhry majú aj viacerí slovenskí tenisti, ktorí bojujú v kvalifikácii.

Viac k témam: Australian Open 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Kužmovú ani Schmiedlovú nepotešil žreb hlavnej súťaže Australian Open, čakajú ich silné súperky © SITA Všetky práva vyhradené.